Press "Enter" to skip to content

Masz inicjatywę? W Grodzisku rusza konkurs

Gmina Grodzisk Wielkopolski organizuje kolejny konkurs “Grodziskie Inicjatywy Społeczne. Do 1 września 2021 roku, do godziny 16.00 można składać propozycje zadań, które powinny znaleźć się w projekcie przyszłorocznego budżetu gminy.

Konkurs ma pobudzić aktywność, wyzwolić potencjał społeczny, zainspirować mieszkańców oraz lokalne organizacje pozarządowe do działania na rzecz dobra wspólnego w przestrzeni publicznej gminy Grodzisk Wielkopolski oraz wykształcić poczucie wpływu na najbliższe otoczenie, stanowiące miejsce zamieszkania – dowiadujemy się z regulaminu

Do realizacji zostaną wdrożone najwyżej ocenione projekty

Na realizację konkursu w projekcie budżetu gminy Grodzisk Wielkopolski na rok 2022 r zostanie zabezpieczona kwota o łącznej wysokości 150 tys zł. Do realizacji zostaną wdrożone najwyżej ocenione projekty. Oceną projektów zajmie się pięcioosobowa Komisja Konkursowa powołana przez burmistrza. W jej skład wejdą pracownicy Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim, przedstawiciele organizacji pozarządowych i mieszkańców. W pracach komisji, z głosem doradczym mogą uczestniczyć eksperci posiadający specjalistyczną wiedzę w dziedzinie obejmującej zakres projektu. Mieszkańcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych mogą zgłaszać się do udziału w pracach komisji poprzez ankietę zgłoszeniową, która stanowi załącznik nr 3 do Regulaminu.

Projekty mogą składać:
a) osoby fizyczne – mieszkańcy gminy Grodzisk Wielkopolski,
b) grupy nieformalne – min. 3 osoby fizyczne z terenu gminy Grodzisk Wielkopolski działające na
mocy „Umowy o powołaniu grupy nieformalnej”
c) organizacje pozarządowe działające na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski, które posiadają
wpis do właściwego rejestru lub ewidencji,

Więcej informacji w załącznikach na stronie:

https://grodzisk.wlkp.pl/aktualnosci/grodziskie-inicjatywy-spoleczne-2022

4 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze