Mały Mistrz w szkołach podstawowych Gminy Grodzisk Wielkopolski.

Mały Mistrz w szkołach podstawowych Gminy Grodzisk Wielkopolski. 1

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas I Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim, Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim, Szkoły Podstawowej w Grąblewie, Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie oraz Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II Ptaszkowie biorą udział po raz pierwszy udział w Ogólnopolskim Programie Mały Mistrz realizowanym ze środków Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, współfinansowanym przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu i Gminę Grodzisk Wielkopolski.

praca grodzisk wlkp

Szkoły naszej Gminy znalazły się w gronie 126 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego biorących udział w programie, którego celem jest zachęcanie uczniów klas I-III szkół podstawowych do zdobycia nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, a także kształtowania odpowiednich nawyków i postaw zdrowego stylu życia.

Formuła programu opiera się na sześciu blokach sportowych, gdzie uczniowie na zajęciach z wychowania fizycznego prowadzonych wspólnie przez nauczyciela w-f i wychowawcę klasy mają możliwość opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzani będą odpowiednią odznaką.

Program Mały Mistrz pozwala nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej w dostosowaniu zajęć w klasach I-III do nowej podstawy programowej i zintegrowaniu zajęć ruchowych z innymi zadaniami edukacyjnymi. W cotygodniowych zajęciach szkolnych bierze udział 300 uczniów klas I naszej Gminy. Program kontynuowany będzie w kolejnych dwóch latach szkolnych.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x