Mali czytelnicy otrzymali dyplomy

W czwartek, 14 lutego kolejni mali czytelnicy i ich rodzice spotkali się w Grodziskiej Bibliotece Publicznej na uroczystym wręczeniu Dyplomów Małego Czytelnika.

Podsumowania dotychczasowych efektów projektu “Mała książka – wielki człowiek” i wręczenia dyplomów dokonał dyrektor Biblioteki Marek Adamski.

Następnie przeczytał dzieciom opowieść o przygodach żółwia Franklina. Pogratulował też małym czytelnikom i ich rodzicom, że tak wytrwale przychodzili do biblioteki i wypożyczali książki. Dzieci opowiadały, że bardzo lubią książki, które na razie czytają im ich rodzice, chętnie przychodzą do biblioteki i z niecierpliwością czekają na każde następne wypożyczenie.

    W grodziskich placówkach bibliotecznych wydaliśmy łącznie 79 kart czytelnika i wręczyliśmy 22 dyplomy. Biblioteka posiada jeszcze kilkanaście wyprawek więc nadal gorąco zachęcamy dzieci i ich rodziców do odwiedzania biblioteki. Z niecierpliwością czekamy tez na kolejną edycje projektu tym razem skierowaną do starszych dzieci,

powiedziała Judyta Sternal – zastępca dyrektora, koordynator projektu w grodziskiej Bibliotece.   

    Od września ubiegłego roku Grodziska Biblioteka Publiczna realizowała projekt dla trzylatków p t. “Mała książka – wielki człowiek, odbywający się w ramach ogólnopolskiej kampanii czytelniczej, której organizatorem był Instytut Książki.

Projekt finansowany był ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja miała zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Każdy trzylatek, który wraz z rodzicem odwiedził bibliotekę, otrzymał w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę “Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzymywał naklejkę, która naklejał na kartę czytelnika, a po zebraniu dziesięciu został uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Rodzice otrzymywali broszurę informacyjną pt. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, przypominającą o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadającą, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dzieci poznały ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa – bibliotekę i zostały pełnoprawnymi uczestnikiem życia kulturalnego.

Biblioteka

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *