“Mała książka – wielki człowiek”. Dzieci otrzymały dyplomy.

Kolejni mali czytelnicy i ich rodzice spotkali się w Grodziskiej Bibliotece Publicznej podczas uroczystego wręczenia Dyplomów Małego Czytelnika dzieciom w wieku przedszkolnym biorącym udział w ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.

Podsumowania dotychczasowych efektów projektu “Mała książka – wielki człowiek” jak i wręczenia dyplomów dokonał dyrektor Biblioteki Marek Adamski, który pogratulował dzieciom czytelniczych sukcesów oraz życzył im dalszych przygód w świecie książek. Podziękował też obecnym rodzicom, dzięki którym dzieci już od najmłodszych lat poznają drogę do biblioteki i odkrywają magię czytania.

Podczas spotkania zebrani wysłuchali wyjątkowej piosenki będącej częścią ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” napisanej przez Igora Juszczaka, wykonanej przez znanego i cenionego wokalistę Mieczysława Szcześniaka, zachęcającej do codziennego czytania. Zaproszeni goście wysłuchali także krótkiej bajki ,,Kto przytuli misia Tulisia” Davida Memlinga czytanej przez dyrektora biblioteki.


Wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie, a wspólne czytanie książek w rodzinie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i wzmacnia poczucie bliskości z rodzicami.

Grodziska Biblioteka Publiczna po raz kolejny uczestniczy w kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, która ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Na młodych czytelników w wieku 3–6 lat czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to dla dzieci i ich rodziców zaproszenie do świata literatury z pięknie wydaną i mądrą książką, to także okazja do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z jej ofertą, po to, by wracać tam jak najczęściej. Dla bibliotekarzy to natomiast możliwość na pozyskanie nowych i wiernych czytelników.

Od września 2019 roku w grodziskich placówkach bibliotecznych już ponad 150 dzieci odebrało swoją Wyprawkę Czytelniczą, z czego 70 to nowi użytkownicy – dzieci, które po raz pierwszy zapisały się do biblioteki. Grodziska Biblioteka Publiczna posiada jeszcze kilkadziesiąt wyprawek więc nadal gorąco zachęcamy dzieci i ich rodziców do odwiedzania biblioteki.

GBP

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *