Magiczny koncert “Przekażmy sobie znak pokoju…”

Magiczny koncert "Przekażmy sobie znak pokoju..." 1

W sobotę, 10 stycznia 2015 roku w Grodziskiej Hali Sportowej odbył się Koncert Kolęd promujący wydaną przez Centrum Kultury w Grodzisku Wielkopolskim płytę „Przekażmy Sobie Znak Pokoju…”. Licznie zgromadzoną publiczność przywitał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański oraz Dyrektor Centrum Kultury „RONDO” Waldemar Łyczykowski.
W swoim przemówieniu, Burmistrz podziękował wszystkim wykonawcom za trud pracy włożony w powstanie tego muzycznego dzieła, zapraszając zebranych do wspólnego wysłuchania wszystkich wydanych na płycie utworów.
Następnie Dyrektor CK Rondo przybliżył publiczności etapy powstania płyty i poinformował, że jej wydanie możliwe było dzięki pozyskaniu funduszy unijnych, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Podczas koncertu, na scenie zaprezentowali się kolejno: „Emmanuel”, Chór Zespołu Szkół w Ptaszkowie, Chór Gimnazjum w Grodzisku Wielkopolskim, „Śpiewające Serduszka”, Chór „Lojs” Liceum Ogólnokształcącego, Chór „Kantylena” Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim, „Faustyna Band”, Grodziska Orkiestra Dęta, Chór Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim, Grodziski Chór „Ottimo”, ZTL „Cybinka – Grodzisk”, „Nasza Arka”.
Jak widać, posiadamy ogromny potencjał zarówno wykształconych nauczycieli i muzyków, jak i młodzieży, uczniów oraz mieszkańców naszej gminy.
Niezwykły sobotni koncert na długo zapadnie w naszych sercach. Na zakończenie, przybyli na koncert otrzymali świeżo wydaną płytę, dzięki czemu przepiękne polskie kolędy i pastorałki rozbrzmiewać mogą codziennie w naszych domach.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wykonawcom za wyjątkowe, magiczne wrażenia.

praca grodzisk wlkp

UM Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x