Dzień Dziecka to wyjątkowy i magiczny czas dla dzieci, ale także coroczne wyzwanie dla dorosłych. W tym roku szczególne, bowiem dzieci na skutek pandemii przez wiele miesięcy zamknięte były w domach.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Kamieńcu nie mogła pozostać bierna wobec potrzeb i marzeń najmłodszych i ich rodziców, przygotowano więc szereg atrakcji.

Już przed 13 – tą w słoneczną, prawdziwie wiosenną niedzielę 6 czerwca na parkingach CKiBP oraz sąsiadującego z instytucją marketu „ Delikatesy” pojawiły się roześmiane tłumy. Śmiechem, okrzykami emocji i najmilszego na świecie dziecięcego gwaru rozpoczęła się kilkugodzinna impreza, która sprawiła radość nie tylko dzieciakom, rodzicom, dziadkom, ale także organizatorom. Wracamy do normalności! To był „Bajkowy Dzień Dziecka”!

Atrakcje w postaci : gier i zabaw, dmuchawców, mega klocków, mega baniek, waty cukrowej, malowania buziek i wielu innych w profesjonalny sposób przygotowała zaprzyjaźniona z CKiBP Firma „ ANILANDIA”.

Wreszcie po tak długiej izolacji dzieci mogły pobawić się razem a cieszyły się i korzystały maksymalnie z każdej atrakcji. Mnóstwo przyjemności sprawił występ młodych artystów – wokalistów i keyboardzistów, którzy kształcą swoje talenty w CKiBP w Kamieńcu pod okiem wytrawnego instruktora pana Damiana Popiołkiewicza.

Piękne prezentacje: Marcela, Marcina, Roksany, wokalistek Julek, Aleksandry, Matyldy, Kariny, Elizki, Marysi są dowodem na to, że nawet zdalnie można mądrze pracować. Nie obyło się również bez występu zespołu hip hop „ Stones Crew”.

Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali przez organizatora napojami i słodyczami, które rozdawały panie z zespołu „ Zgoda”. Nad porządkiem i bezpieczeństwem „szalejących” dzieci czuwali w zawodowy sposób druhowie z OSP w Kamieńcu, którym Organizator dziękuje w szczególny sposób, bowiem są zawsze tam, gdzie są potrzebni.

Bardzo udana impreza, nieznikające ani na moment uśmiechy dzieci, wyjątkowa atmosfera dowiodły, że ludzie związani z  CKiBP w Kamieńcu tworzą wielką, zgraną rodzinę, której pracy przyświeca idea: „Najważniejsze, żeby chciało się chcieć” i która potrafi zarażać pozytywną energią, optymizmem oraz szczerym humorem „najtwardszych domowników”. 

Marysia – jedna z uczestniczek Dnia Dziecka, dziękując spontanicznie za wspólne świętowanie, oświadczyła: „ Jestem wreszcie szczęśliwa”. To najlepsza opinia! Czas na realizację kolejnych projektów!

Źródło: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Kamieniec

5 1 głosuj
Ocena artykułu


Telewizory do kupienia

"PGO24 Portal Grodziska i okolic - lokalny serwis informacyjny działający od 2010 w powiecie grodziskim (wielkopolskie).

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze