Press "Enter" to skip to content

„Ludziska” z Grodziska pomagają przemycanym tygrysom

Last updated on 2020-05-14

Ludziska! Dziś, dzięki Wam, zebraliśmy 357,48 zł – brzmi entuzjastyczny post w mediach społecznościowych, na profilu popularnego sklepu Groszek z ul. Chopina w Grodzisku.

Zebrana kwota zasili konto pomocy dla przemycanych w skandalicznych warunkach tygrysów.

            Zwierzęta z Włoch zostały przechwycone przy próbie przemytu do Rosji na granicy z Białorusią. Z wycieńczenia jeden z osobników padł martwy, pozostałymi w stanie krytycznym zaopiekowało się ZOO w Poznaniu. Wydarzenie ze względu na drastyczność i problem nielegalnego handlu egzotycznymi zwierzętami stało się głośno komentowane w mediach. Ostatnie doniesienia medialne sugerują, że zwierzęta mogły być przeznaczone nie tyle do cyrku, ale na „części” tzn. ozdoby i trofea. W 2018 roku w Czechach odkryto „tygrysią rzeźnię”.

            Los siedmiu zwierząt połączył ludzi, którzy zaczęli zbierać pieniądze na ich leczenie.

Pomysł wsparcia powstał podczas rozmowy przy porannej kawie i przeglądaniu FB, informuje pani Ania Tomaszewska, a zbiórka…

…zaczęło się od naszych Dzieci, które przyniosły oszczędności ze skarbonek, by przelać te pieniążki na rzecz tygrysów  – mówi mama empatycznych dzieci.

W sklepie od zawsze stoi skarbonka, której zawartość wspierała ostatnio TOZ w Kościanie. Na tydzień  postanowiliśmy zmienić cel zbiórki.

Dzięki aktywnemu zachęcaniu klientów męża Łukasza do pomocy, gdyż „zwierzę o nią nie poprosi” udało się zebrać taką kwotę. Zbiórka na rzecz tygrysów trwa nadal.

Entuzjam klientów wyrażały chociażby komentarze :

Dojadę na Chopina, pewnie soli zabraknie w domu… . Akcja super. – komentuje pani Monika

W końcu nazwa „Pomocni”, rodzinnego biznesu państwa Tomaszewskich, zobowiązuje.

A2M

Rozpocznij dyskusję. Wyraź swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.