Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

List otwarty z Grodziska do premier Beaty Szydło

Ruch Społeczny Obywatele Miasta Grodziska wystosował list otwarty do premier Beaty Szydło, który publikujemy na prośbę zainteresowanych.

Pani Premier

Beata Szydło

List otwarty

W związku z wypowiedzią pani premier Beaty Szydło, która w wywiadzie prasowym oskarżyła protestujących pod sądami obywateli /w tym również obywateli Grodziska Wlkp/, bez żadnych dowodów o to, że byli opłacani i reżyserowani przez bliżej nieokreślone siły polityczne, chcemy stanowczo zaprotestować przeciw takim insynuacjom i pomówieniom.

W naszym mieście w kulminacyjnym momencie protestów brało udział blisko 150 mieszkańców, którym bliskie są ideały państwa prawa i trójpodziału władzy, a także wolności wypowiedzi i zgromadzeń. Z własnej nieprzymuszonej woli uznali, że trzeba wykazać się obywatelską postawą i odwagą.

Słowa pani premier nawiązują do najgorszych tradycji propagandy stanu wojennego, gdzie niezgadzający się z polityką władzy byli publicznie piętnowani o finansowanie przez „wrogie zachodnie ośrodki” oraz inspirowani przez „Wolną Europę”. Propaganda polityczna w demokratycznym państwie też ma swoje granice. Szczególnie jest nam przykro, że pomówienia pod adresem protestujących grodziszczan padają z ust polityka, który bardzo często odwołuje się do wartości chrześcijańskich, w których jedna z naczelnych zasad brzmi „nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”.

W związku z tym apelujemy i oczekujemy od pani premier wycofania się z wypowiedzianych insynuacji i pomówień pod adresem mieszkańców Grodziska, którzy protestowali pod grodziskim sądem.

w imieniu protestujących obywateli

Jarosław Czetowicz

Sebastian Skrzypczak

Andrzej Mańkowski

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24