Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Likwidacja nie, rozwój.

Do końca marca ma powstać program naprawczy dla szpitala w Grodzisku Wielkopolskim. Kondycja finansowa powiatowej placówki wymaga poprawy – wynika z audytu przeprowadzonego przez zewnętrzna firmę.

Wśród rekomendacji audytorów znalazła się budząca zaniepokojenie załogi opcja likwidacji Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Szpital po audycie

Pracownicy szpitala pojawili się na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Komisji Zdrowia Rady Powiatu Grodziskiego.

Podczas tej komisji nie padła zapowiedź żadnych radykalnych zmian ze strony dyrekcji szpitala. Mowa tu o likwidacji oddziałów. Dyrekcja stoi na stanowisku, że likwidacja jakiegokolwiek oddziału szpitala nie wchodzi w rachubę, bo ich wspólne funkcjonowanie zapewnia bezpieczeństwo pacjentom. Podobne stanowisko podzielają radni, przynajmniej duża ich część.

O tym jak dalej ma funkcjonować szpital radni będą dyskutować po sporządzeniu planu naprawczego. Z wypowiedzi, które padały na komisji wynika, że program ten będzie m. in. kłaść nacisk na rozwój takich działalności szpitala, które mają perspektywy finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Mówi się też o zagospodarowaniu niewykorzystanej powierzchni na świadczenie usług diagnostycznych w postaci tomografii komputerowej. Może to być dodatkowe źródło przychodów.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24