Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Lider poległ w Grodzisku!

Piłkarki GSS Grodzisk Wielkopolski znakomicie rozpoczęły rundę rewanżową w rozgrywkach II ligi piłki nożnej kobiet.

Po dwóch wygranych – z zespołem Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski 11:2 na własnym boisku oraz na wyjeździe z wyżej notowanym zespołem Polonii Środa Wielkopolska 2:1 – dziś przyszła pora na kolejny mecz na własnym boisku.

W niedzielę 9 kwietnia br. o godzinie 15.00 do rywalizacji stanęły drużyny GSS oraz lider rozgrywek Akademia Piłkarska LG z Gdańska – zespół, który w trzynastu rozegranych kolejkach przegrał jedno spotkanie. W poprzednim starciu obu drużyn padł bezbramkowy remis.

Na bezbramkowy remis zapowiadało się także dziś – do 45 minuty spotkania, kiedy to Karolina Wlekła trafiła do bramki gości strzelając bramkę „do szatni”. Na podjęcie prób odrobienia strat w pierwszej połowie nie starczyło już czasu i GSS prowadziło do przerwy 1:0.

Do 70. minuty spotkania utrzymywało się prowadzenie grodziszczanek 1:0, kiedy to po znakomitej akcji Dominiki Krzyżańskiej GSS prowadziło już 2:0.

Gra podopiecznych Rafała Jakubiaka była znakomita i można było odnieść wrażenie, że to piłkarki w niebieskich trykotach są liderkami w grupie. Gdańszczanki chcąc wrócić do gry musiały się „odkryć” co narażało je na kolejne kontry, a ten element gry w niedzielnym spotkaniu wychodził piłkarkom GSS znakomicie.

Chwilę po zdobyciu drugiej bramki w roli głównej ponownie Karolina Wlekła, lecz jej strzał po kontrze ląduje na słupku. Było to kolejne ostrzeżenie, że gospodarze są w niedzielnym starciu bardzo groźne. Mija kilka minut i tym razem to poprzeczka ratuje gości przed utratą kolejnej bramki. Gdańszczanki próbują odrabiać straty, lecz bramka strzeżona przez Magdalenę Mądrą jest dzisiaj jak zamurowana.

Niedzielny mecz to bez wątpienia mecz Karoliny Wlekłej, która akcjami na lewym skrzydle sprawia nie lada kłopot piłkarkom z Gdańska, a co najważniejsze akcje kończone są strzałami. Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza 3 minuty i wiadomość ta podziałała niczym „płachta na byka” na zawodniczki GSS, które w niedzielnym spotkaniu cieszyły się grą i nie miały zamiaru kończyć spotkania, a co więcej przeprowadziły kolejną akcję, która po strzale Karoliny Wlekłej rozłożyła na łopatki lidera z Gdańska. Wynik 3:0 to chyba najmniejszy rozmiar porażki piłkarek z Gdańska w Grodzisku, a z taką grą w ataku, pewną obroną i znakomitą bramkarką można być spokojnym o wyniki kolejnych spotkań.

Kolejny mecz GSS rozegra ponownie w Grodzisku 22.04.2017 z zespołem Kotwicy Kórnik.