Press "Enter" to skip to content

Wbrew cichym oczekiwaniom Legia „nie legła” przed Wartą

Last updated on 2021-10-21

Gdyby w 2 minucie została uznana bramka dla Warty z Legią, mecz może potoczyłby się inaczej. Licząc wszystkie słupki dla drużyn widowisko byłoby fascynujące, a nawet wyrównane. Dobra pozycja w lidze, niedawna wysoka wygrana z Górnikiem Łęczna i zmęczenie Legii meczami z Dynamem Zagrzeb, wzbudzały niewypowiedziane nadzieje na duże punkty.

Sądząc po rejestracjach aut kibice ściągnęli z całej Wielkopolski. Spore siły policji i zablokowane ulice podkręcały tylko dramaturgię. Szybko wyprzedane ok. 3800 biletów zapowiadało, że będzie to atrakcyjny mecz 4 kolejki Ekstraklasy. Nic z tych rzeczy. Aktualny mistrz kraju nie pozwolił na niespodziankę w Grodzisku i kibice obejrzeli jednostronne widowisko. Warciarze próbowali w pierwszej połowie, jak to określił grodziski kibic  – stawiać się Legii. W drugiej jednak kontrolowała grę. Zasłużenie wygrała 2:0 (1:0), po bramkach Rafaela Lopesa i Tomasza Pekharta. Oba gole padły po strzałach głową z dośrodkowań.

Pan Arkadiusz, jak zaznacza, kibic wszystkich poznańskich drużyn, ocenił – Legia nie dała sobie w kaszę dmuchać, szczególnie w drugiej połowie. Warta próbowała, ale ataki i strzały Warty wyglądały nędznie. Zagrała o wiele gorzej niż w poprzednich meczach.

Również doping na stadionie kontrolowało głośne i chwilami obrzydliwie wulgarne przedstawicielstwo tzw. „Żylety”, kibiców ultrasów z Warszawy. Bębny i obraźliwe hasła zdominowały „piknikowo” nastawionych kibiców „zielonych”.

Stare „dziadki” kibicujące Warcie, raczej nie mają szans przekrzyczeć „fanatyków” ze stolicy… – w takim duchu tłumaczył stadionową atmosferę pan Jarosław. Warta nie ma swoich ultrasów… – dodaje pan Piotr, kibic Dyskobolii, który ocenił grę jako – cały mecz był kiepski. Nie ukrywa, że liczył na atrakcyjniejszą grę. Do wyróżniających się piłkarzy po stronie Warty należy uznać Adama Zrelaka. Z Legii André Martinsa. Kolejny mecz w Grodzisku Warta zagra z Jagiellonią Białystok.