Truciciele dostali “po kieszeni”

Grodziscy policjanci wspólnie z pracownikami Wydziału ds. Wsi i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim kontrolują kotłownie w gospodarstwach domowych. Sprawdzają czy właściciele spalają odpady i paliwa zabronione do ich stosowania.... Czytaj dalej »

Znamy laureatów konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

W środę na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody laureatom XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. W uroczystej gali udział wzięła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Wśród wyróżnionych znalazła się... Czytaj dalej »

Zebrali ponad 13 litrów krwi!

W poniedziałek 21 października w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim, po raz kolejny odbyła się honorowa akcja krwiodawstwa, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.   Pragnienie niesienia pomocy... Czytaj dalej »

Grodziski Szlak Pamięci Powstańców Wielkopolskich

Tym, którzy ponad 100 lat temu stanęli w walce o niepodległą Polskę i wolną Wielkopolskę winni jesteśmy pamięć i wdzięczność. Z inicjatywy grodziszczanina, potomka Powstańca Wielkopolskiego, historyka z ZST im. E. Kwiatkowskiego... Czytaj dalej »

3 tygodnie do finału SZLACHETNEJ PACZKI!

Szlachetna Paczka to jeden z projektów Stowarzyszenia Wiosna, który po raz dziewiętnasty w Polsce oraz po raz ósmy w Grodzisku Wielkopolskim, organizuje pomoc dla rodzin żyjących w niezawinionej biedzie – osobom starszym,... Czytaj dalej »

PACZKA DLA ŹRÓDEŁKA

W ostatnim czasie mieli Państwo możliwość poznania bohaterów dnia codziennego, czyli ludzi zajmujących się piecza zastępczą poprzez publikowane artykuły pisane przez rodziców zastępczych i wychowanków, wystawę plastyczną prezentowaną w CK RONDO, a... Czytaj dalej »

Powiatowe uroczystości Narodowego Święta Niepodległości [video]

Dziś w Grodzisku Wielkopolskim mieszkańcy powiatu uczestniczyli w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości, która przypada jutro, rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w... Czytaj dalej »

Miejska inwestycja w centrum

Centrum miasta to reprezentacyjny obszar, a rynek w szczególności. Dlatego inicjatywy pozwalające “doprowadzić do ładu” jakąś jego część, zazwyczaj są witane z uznaniem. Tak jest w przypadku budynku przy ul. Stary Rynek... Czytaj dalej »

Łańcuch poparcia dla nauczycielskich postulatów. Protest trwa.

            Przed budynkiem grodziskiego liceum odbył się wiec poparcia dla ciągle aktualnych postulatów nauczycieli. Dokładnie 8 kwietnia rozpoczął się największy po 1989 roku strajk nauczycieli. Grodziski łańcuch to część ogólnopolskiej akcji, która... Czytaj dalej »

Znaleziono płynne odpady w beczkach. Będzie śledztwo.

Wczoraj rano KP PSP z Grodziska Wielkopolskiego otrzymała informację od Policji o tym, że w magazynach w Białej Wsi znajdują się substancje niewiadomego pochodzenia umieszczone w beczkach. Strażacy z PSP i OSP... Czytaj dalej »