Nasza Dyskobolia rozpoczęła sezon

Klub Sportowy Nasza Dyskobolia Grodzisk Wlkp. rozegrał 15 sierpnia pierwszy mecz nowego sezonu, po awansie do klasy okręgowej. Przeciwnikiem grodziskiego zespołu był Sokół Duszniki. Mecz, rozegrany na stadionie przy ul. Sportowej, zakończył... Czytaj dalej »

Dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim informuje, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął decyzję o uruchomieniu w bieżącym roku naboru wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym w... Czytaj dalej »

„Inwazja” nietoperzy w grodziskim bloku. Zwierzęta pożyteczne, ale… należy zachować ostrożność! [video]

            W bloku nr 10 przy ulicy Chopina w Grodzisku pojawiła się kolonia nietoperzy. Około 20 osobników tuż po północy w piątkową noc, pojawiło na klatce piętrowej bloku. Początkowo wracający lokatorzy wzięli... Czytaj dalej »

“Staramy się stworzyć bezpieczny, ciepły dom. Dom do którego chętnie się wraca.”

Kontynuujemy cykl publikacji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie dotyczący rodzicielstwa zastępczego. Dziś artykuł, w którym kilkudziesięcioletnim doświadczeniem dzieli się małżeństwo prowadzące rodzinny dom dziecka. Od ponad 26 lat jesteśmy rodzicami zastępczymi dla dzieci,... Czytaj dalej »

Mistrzostwa Grodziska Wielkopolskiego w jeździe na rolkach

Blisko 70 młodych adeptów uczestniczyło w Mistrzostwach Grodziska Wielkopolskiego w jeździe na rolkach o Puchar Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego,  które odbyły się w niedzielę 11 sierpnia.   Mistrzostwa przygotowało Towarzystwo Rolkarskie Skate2City, przy... Czytaj dalej »

I Kamienieckie Dni Kultury

Kamienieckie Dni Kultury to nowa inicjatywa na kulturalnej mapie powiatu. Przez pięć dni, na różny sposób, organizatorzy będą starali się dotrzeć do odbiorców kultury w różnych częściach Kamieńca. Imprezie przyświeca cel charytatywny,... Czytaj dalej »

Protest pracowników sądów przerwany. Panuje atmosfera ostrożności i niepewności.

4 lipca był ostatnim dniem protestu pracowników sądu w Grodzisku. Przez ponad pół roku, każdego dnia w samo południe, wychodzili przed gmach sądu przedstawiać swoje postulaty płacowe. Pracownicy domagali się podwyżki o... Czytaj dalej »

Wykluczenie transportowe

Do Starosty Grodziskiego wpłynęła petycja mieszkańców miejscowości Kotusz, Puszczykowo, Puszczykówiec i Łęki Wielkie w Gminie Kamieniec. Wnioskodawcy zwrócili się z prośbą o zorganizowanie tam transportu zbiorowego, gdyż wykluczenie transportowe, którego “ofiarami stało... Czytaj dalej »

Rodzina zastępcza opowiada o przyjęciu dziesięcioletniej dziewczynki

Kontynuujemy cykl publikacji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie dotyczący rodzicielstwa zastępczego. Dziś artykuł, w którym rodzina zastępcza opowiada o przyjęciu dziesięcioletniej dziewczynki, która przebywa pod ich opieką już cztery lata. Mimo tego, wychowanka,... Czytaj dalej »

Sami się chwalimy

W zeszłym roku został zaplanowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej  generalny remont pomieszczeń sanitarnych oraz podłóg w pomieszczeniach  terapeutycznych przy ul. Zbąszyńskiej 1. Nie było łatwo.  Początkowo prace przypominały działania archeologów np. zamurowana przestrzeń... Czytaj dalej »