Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Wspomnienie: Barbara Hoffman 1938 – 2013. Pani Basia, wirtuozka od chóru.

            Wkrótce minie kolejna rocznica śmierci Barbary Hoffman, długoletniej dyrygentki międzyparafialnego chóru kościelnego w Grodzisku. Dzisiaj trudno określić jak długo związana była z chórem, bez którego nie sposób sobie wyobrazić ważne święta kościelne... Czytaj dalej »

Święto Piosenki Poetyckiej w ZST im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.

W środę, 11 grudnia 2019 roku, kolejny raz społeczność ZST w Grodzisku Wlkp., zaprosiła mieszkańców powiatu na konkurs, który okazał się świętem muzyki. Właśnie w tym dniu odbyła się VII edycja Powiatowego... Czytaj dalej »

Przedświąteczne spotkania w grodziskiej bibliotece

W magiczną, przedświąteczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła czytelników Grodziska Biblioteka Publiczna organizując cykl ciekawych wydarzeń kulturalnych.      Ponieważ nieodłącznym elementem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia jest samodzielne wykonywanie dekoracji choinkowych Biblioteka zorganizowała... Czytaj dalej »

Licealiści pojechali na Jarmark Bożonarodzeniowy

W piątek, 29 listopada, grupa uczniów grodziskiego LO, udała się na wycieczkę do  Poczdamu.  Wyjazd wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. Z tego powodu licealiści wraz z organizatorkami paniami Grażyną Skrzypczak i Alicją Brembor-Kubacką oraz opiekunkami... Czytaj dalej »

Komisarz i kompozytor [video]

Komisarz Kamil Sikorski, oficer prasowy grodziskiej komendy powiatowej Policji jest także kompozytorem. Skomponował m.in. hejnał Gminy Wielichowo. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Wielichowa kompozytor otrzymał od władz gminy podziękowanie za stworzenie hejnału.... Czytaj dalej »

VIII Grodziski Powiatowy Konkurs Ortograficzny

26. 11.2018 r. w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego, adresowanego do uczniów szkół  podstawowych i ponadpodstawowych. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Starosta... Czytaj dalej »

Powiat pokryje stratę szpitala

Powiat Grodziski pokryje stratę netto za rok obrotowy 2018 Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim w wysokości 2 703 240,80 zł – zdecydowali powiatowi radni. Prawdę mówiąc nie mieli wyjścia, bo prawo... Czytaj dalej »

Finał Szlachetnej Paczki, czyli “weekend cudów”

43 rodziny z naszego regionu otrzymają pomoc w ramach kolejnego finału Szlachetnej Paczki. Grodziski magazyn ulokowany jest w Centrum Kultury Rondo. W trakcie Finału w dniach 7 i 8 grudnia 2019 r. ... Czytaj dalej »

Nowoczesne pojazdy posłużą uczestnikom WTZ

W czwartek, 5 grudnia 2019 roku, w Rakoniewicach, odbyło się uroczyste przekazanie nowo zakupionych, w pełni przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych pojazdów marki Ford Custom.  Samochody zostały zakupione w ramach dofinansowania z... Czytaj dalej »

Delegacja LO na Konferencji Samorządów Uczniowskich Xu 2019

W dniach 20-22 listopada 2019 roku w Szczecinie odbyła się IV edycja Interdyscyplinarnej Konferencji Samorządów Szkolnych, organizowana przez V LO im. Adama Asnyka. Było to 3-dniowe wydarzenie dla młodych ludzi pragnących urozmaicić... Czytaj dalej »