Laser – nowoczesne urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu

Laser to wspaniały wynalazek, wytwór nowoczesnych czasów. Jest wykorzystywany w wielu branżach. Lasery to urządzenia znajdujące szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach techniki i nauki.

Są stosowane m.in. w medycynie do zabiegów chirurgicznych, w fizykoterapii, w kosmetyce i kosmetologii, w technologii wojskowej, w telekomunikacji, w budownictwie i geodezji, w czytnikach kodów kreskowych oraz w czytnikach płyt CD, a także w przemyśle do obróbki i cięcia metali.Kopiuj HTML Kopiuj tekst

Laser to urządzenie emitujące promienie elektromagnetyczne, ultrafiolet, podczerwień, Generuje światło o jednakowej długości fal, które biegną w tym samym kierunku. Światło emitowane przez laser jest bardzo skupione, dzięki czemu posiada dużą moc.

Zastosowanie lasera w przemyśle

Laser w przemyśle to prawdziwa rewolucja w sposobach obróbki materiałów, ma szerokie zastosowanie, umożliwia dokładne i szybkie obrabianie różnorodnych materiałów. Cięcie laserem to popularny sposób na uzyskanie przedmiotów o określonej formie i kształcie. Cięcie laserem to metoda, która jest w stanie obrobić zarówno tak twarde materiały jak drewno i metal, jak i te cieńsze, takie jak tkaniny czy porcelana. Popularne jest nie tylko wycinane laserem, ale także spawanie, drążenie, grawerowanie, stopowanie, hartowanie.

Cięcie laserowe to najefektywniejsza i najdokładniejsza metoda obróbki materiałów w przypadkach, kiedy potrzebne jest bardzo dokładne podzielenie materiałów. Za pomocą lasera można ciąć materiały zarówno o dużej, jak i bardzo małej powierzchni, gdzie liczy się duża precyzja. Proces cięcia laserowego pozwala ekonomicznie wykorzystać materiał.

Dzięki zastosowaniu różnych rodzajów gazów technicznych za pomocą lasera można ciąć różnorodne metale, a w zależności od rodzaju metalu stosuje się inne gazy techniczne. Powierzchnie po cięciu laserem pozostają równe, idealnie gładkie, czyste, a metoda cięcia laserowego jest niezwykle szybka.

Przy zastosowaniu metody cięcia laserowego nie ma konieczności stosowania dodatkowej obróbki materiałów. Wykorzystanie lasera w znaczny sposób przyspiesza i usprawnia prace oraz podnosi poziom dokładności wykonywanych prac przy użyciu lasera w porównaniu z metodami tradycyjnymi.

Obróbka przy użyciu lasera jest o wiele łatwiejsza i wygodniejsza dla pracowników niż pozostałe metody obróbki materiałów. Minusem stosowania laserów w przemyśle jest wysoki koszt zakupu tych urządzeń.  

Artykuł sponsorowany

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *