Łańcuch Światła przed grodziskim sądem. Żądali dymisji ministra.

Dokładnie o 20.00 przed grodziskim sądem rejonowym rozpoczęła się demonstracja. Jej uczestnicy domagali się dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Akcja miała charakter obywatelski.  

Żądanie dymisji dla ministra ma związek z tzw. aferą farmy trolli w ministerstwie. Według doniesień medialnych grupa sędziów i wysokich urzędników (w tym zaufany wicemister szefa resortu) oczerniała w mediach społecznościowych sędziów i prokuratorów, którzy nie zgadzali się z obecną polityką rządu i ministerstwa. Wobec niepokornych prawników stosowano systemowy medialny mobbing i hejt.  

Obecnie ministerstwo, rząd, bo tak trzeba powiedzieć, reprezentuje standardy białoruskie – stwierdził Jarosław Czetowicz, organizator łańcucha światła przed sądem.  

Zdaniem protestujących działania takie i wcześniejsze ataki na ład prawny niszczą system polityczny i prawny państwa. Minister Zbigniew Ziobro jest co najmniej odpowiedzialny za to co się wydarzyło w ministerstwie. Dlatego, zdaniem protestujących, powinien podać się do dymisji. 

(Sas) 

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *