“Kwiat kobiecości” edukował w Grodzisku

Marzec – szczególnie pierwsza jego połowa poświęcona jest kobietom. W tym czasie, zwraca się na nie nadzwyczajną uwagę, na ich znaczenie w rozwoju ludzkości, ich osiągnięcia i wiele innych, ważnych aspektów życia kobiet. Grodziski samorząd, ten wyjątkowy czas poświęcił zdrowiu kobiet, a w szczególności profilaktyce chorób nowotworowych.

Razem, z Ogólnopolską Organizacją na rzecz walki z rakiem szyjki macicy „Kwiat Kobiecości”, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego 1 marca przygotował cykl spotkań. Jako pierwsze, udział w nim wzięły uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wielkopolskim oraz dziewczęta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Podczas spotkania, Prezes Ogólnopolskiej Organizacji „Kwiat Kobiecości” Ida Karpińska, przedstawiła własną historię oraz historie innych kobiet, które zmagały się i wygrały z nowotworem szyjki macicy. Obecna na spotkaniu położna z organizacji „Kwiat Kobiecości”, przedstawiła w jaki sposób dochodzi do zakażenia wirusem HPV, który jest odpowiedzialny za rozwinięcie się raka oraz jak ważna jest profilaktyka w tym zakresie. Warto wspomnieć, że regularne badania cytologiczne przeprowadzane raz do roku dają ogromną szansę na całkowite wyleczenie nawet w przypadku rozwinięcia się choroby.

Dziewczęta dowiedziały się również jak przygotować się do badania oraz jak powinno być ono wykonane, przy użyciu jakich narzędzi, by wynik dał najbardziej prawidłowy obraz.

Spotkanie z grodziską młodzieżą odbyło się w ramach realizacji programu „Młoda i Zdrowa”.  Tego samego dnia, przedstawicielki „Kwiata Kobiecości” spotkały się w Urzędzie Miejskim z pracownicami tej jednostki, by także im przypomnieć, o potrzebie regularnych badań, które są najlepszą profilaktyką wielu chorób.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.