“Takie zachodzące słońce” zespołu EX UAJ ZED

Żar zachodzącego słońca, o tym śpiewa grodziski zespół EX UAJ ZED. Klip do utworu ma właśnie dziś swoją premierę w Youtube. Okolica wygląda na znaną. Późne lato… Ile zdąży... Czytaj dalej »

Rozdajemy nowości książkowe!

Drodzy Czytelnicy, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Poznańskiego i Czwartej Strony mamy dla Was kilka nowości książkowych. Jak zdobyć książkę? Tym razem zachęcamy Was do przesłania zdjęcia przedstawiającego, Waszym zdaniem, ciekawe... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Zapomniana i zniszczona. Rzecz o najsłynniejszej atrakcji turystycznej regionu grodziskiego

            Kierowco, jeśli właśnie płacisz mandat „za prędkość”, bo policyjna „suszarka” namierzyła cię  z zatoczki(ek) przy trasie nr 32 w Ptaszkowie, to wiedz, że nie powstały po to, aby... Czytaj dalej »

Grodziskie kino cały czas w planie. Jest kolejny przetarg.

Grodziskie kino wciąż może powstać. Gmina Grodzisk Wielkopolski, która już rozważała wycofanie się z projektu budowy małego kina społecznościowego, ogłosiła kolejny przetarg. Zamówienie dotyczy prac zmieniających sposób użytkowania lokalu... Czytaj dalej »

Tomo, co po Grodzisku “łazi i bluźni”. Dzieci i delikatni – nie klikać.

Jeśli ktoś nie może znieść przekleństw, niech od razu opuści tę stronę… Potrafisz wytrzymać? Zobacz i posłuchaj, o czym Tomo “bluźni”, “łażąc” po Grodzisku. Ujęcia z drona nakręcił Marcin... Czytaj dalej »

Grodzisk Wielkopolski: zasoby na te inwestycje okazały się niedostateczne

Grodzisk Wielkopolski odkłada w czasie rozbudowę i modernizację szkoły w Grąblewie. Chce także zrezygnować z realizacji “kina za rogiem”. Wysokie koszty robót budowlanych, przewyższające budżetowe zasoby przeznaczone na ten... Czytaj dalej »

ZALAJKUJ BIBLIOTEKĘ !…

Złożony przez Grodziską Bibliotekę Publiczną wniosek w ramach programu “Partnerstwo dla książki” na zadanie p t. ZALAJKUJ BIBLIOTEKĘ !… został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa... Czytaj dalej »

„BARŁÓG LITERACKI” – SPOTKANIE Z SYLWIĄ CHUTNIK I KAROLINĄ SULEJ

Grodziska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie pt. „Barłóg Literacki”, które przeprowadzą Karolina Sulej, dziennikarka i kulturoznawczyni oraz Sylwia Chutnik, pisarka i działaczka społeczna.  Obie Panie stworzyły i prowadziły w... Czytaj dalej »

Psim zaprzęgiem przez życie

W środę, 26 lutego w Grodziskiej Bibliotece Publicznej odbyły się bardzo interesujące spotkania z Krzysztofem Nowakowskim, niezwykłym podróżnikiem, miłośnikiem gór, maszerem i autorem książek. Podróżnik przybył na spotkanie ze... Czytaj dalej »

Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych w grodziskim LO

W poniedziałek, 17 lutego 2020r. w Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wielkopolskim, odbył się już po raz piąty,  Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych dla uczniów klas 1-2 Liceum Ogólnokształcącego im... Czytaj dalej »