Książkobus odwiedził Grodzisk Wielkopolski

Książkobus odwiedził Grodzisk Wielkopolski 1

Grodziska Biblioteka Publiczna wzięła udział w projekcie Wydawnictwa Media Rodzina z Poznania – „Operacja Księgobus”. To ogólnopolska akcja edukacyjna, która ma zachęcić dzieci do czytania.

Książkobus odwiedził Grodzisk Wielkopolski we wtorek 26 września i w godz. od 12.00 do 14.300 parkował na Starym Rynku. Specjalnie przebudowane wnętrze autobusu zamieniono w detektywistyczną przestrzeń.

Tematem przewodnim spotkań prowadzonych przez animatorkę „Bajankę” – Monikę Skikiewicz były zagadnienia detektywistyczne z bohaterami serii „Operacja…” norweskiego autora J.L. Horsta, który opisuje przygody dwójki dzieci z psem, którzy potrafią rozwiązać każda kryminalna zagadkę. Za tajemniczymi drzwiami ksiażkobusu czekało moc atrakcji propagujących czytelnictwo w ciekawy sposób w formie warsztatów, animacji, zabaw i konkursów.

Książkobus odwiedził Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, który podziękował za przyjazd do Grodziska Wielkopolskiego i życzył wesołej zabawy. W zajęciach uczestniczyły dzieci z grodziskich Szkół Podstawowych nr 1 i 2 oraz mieszkańcy miasta. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe gadżety. Grodziska Biblioteka otrzymała w darze od Wydawnictwa Media Rodzina 743 książki o wartości 8857 zł, które wzbogacą zbiory placówek bibliotecznych.

Galerię można przejrzeć klikając prawa strzałkę na zdjęciu
Książkobus Grodzisk

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Stary ten Heniu
Stary ten Heniu
2 lat temu

Zdjęcie dziesięciolecia. Wielki sternik w otoczeniu dzieci. Każdy dyktator ma taką fotografie. Prymitywne aczkolwiek skuteczne od lat.

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x