Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Krystyna Łybacka odwiedziła Grodzisk Wielkopolski

W Grodzisku Wlkp. gościła dziś Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka. Wizytę rozpoczęła „Rozmowa o Europie” podczas spotkania z uczniami ZSP im. E. Kwiatkowskiego.

„Problemy i wyzwania stojące przed samorządem terytorialnym” były tematem spotkania ze Starostą Grodziskim oraz wójtami i burmistrzami gmin Powiatu Grodziskiego.

Europosłanka wzięła także udział w Sesji Rady Powiatu Grodziskiego. Wizytę zakończyło spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Wielkopolskim oraz innymi zainteresowanymi pod tytułem „Problemy i wyzwania współczesnej Europy”.

Niewiele trzeba, aby wyjść do środowiska seniorów z ciekawą ofertą

– mówiła w Grodzisku Wielkopolskim Krystyna Łybacka. Jako przykład podała inicjatywę, dzięki której próby generalne w wielkopolskich teatrach będą bezpłatnymi spektaklami dla seniorów.

Tematem rozmów były m.in. zmiany w edukacji.

Nie twierdzę, że system edukacyjny jest dany raz na zawsze, bo zmienia się otoczenie, zmienia się rzeczywistość, ale żeby reformować system edukacji trzeba sobie odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie po co to robić?

– powiedziała

Krystyna Łybacka podkreślała szczególną rolę nauczycieli. Nauczyciel nigdy nie był tak ważny w procesie nauczania, jak obecnie. Szczególnie istotnym zadaniem jest wskazywanie młodym wartościowych treści w zalewie informacji i budowania więzi opartej na kontakcie z ludźmi. Szerzej na temat edukacji Krystyna Łybacka wypowiada się w artykule niżej:

Krystyna Łybacka: reforma edukacji poszła w złym kierunku (wywiad)

Słuchacze zadawali także pytania. Interesowało ich między innymi, co stanie się ze zmianami zapoczątkowanymi przez obecny rząd, gdy SLD dojdzie do władzy. Odpowiadając europosłanka odpowiedziała, że żadna formacja, jej zdaniem, nie odważy się zakończyć programu 500+. W jej ocenie wymaga on jednak korekty. Krystyna Łybacka opowiada się także za pozostawieniem wieku emerytalnego na obecnym poziomie. Bardziej niepokojące są natomiast zmiany w dziedzinie obronności czy zmiany ograniczające prawa kobiet – zauważa.

Odpowiedź na to pytanie można odsłuchać niżej:

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24