Kradli na terenie powiatów wolsztyńskiego i grodziskiego

Kradli na terenie powiatów wolsztyńskiego i grodziskiego 1

24 listopada 2014 roku grodziscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu grodziskiego, którzy w Parzęczewie ukradli samochód marki fiat. Nie był to ich jedyny czyn karalny. Dalsze policyjne dochodzenie wykazało, że na swoim kryminalnym koncie mężczyźni mają kilkanaście kradzieży mienia oraz kilkanaście włamań do garaży lub budynków gospodarczych na terenie powiatów wolsztyńskiego i grodziskiego.

Ich łupem najczęściej stawały się elektronarzędzia albo materiały budowlane. Jedną ze skradzionych rzeczy była przyczepa specjalistyczna przeznaczona do przewożenia uli. Wartość poniesionych strat oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci odzyskali w całości skradzione rzeczy, które ostatecznie wróciły do właścicieli.

W większości tych przypadków młodzi mężczyźni w wieku od 18 do 22 lat działali wspólnie i w porozumieniu. Skradzionych przedmiotów w efekcie końcowym nie zdążyli spieniężyć. Sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów. Za kradzieże i włamania sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

IMG_0546

 

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x