Koronawirus. Mnożą się niesprawdzone informacje. Cztery osoby objęte nadzorem.

Koronawirus. Mnożą się niesprawdzone informacje. Cztery osoby objęte nadzorem. 1

            We wtorek mieszkańcy powiatu żyli obiegową informacją o „zarażonej koronawirusem kobiecie”, która właśnie wróciła zza granicy i została w trybie pilnym hospitalizowana przez karetkę w asyście policji. To kolejna tego typu niesprawdzona wieść obiegająca lokalną społeczność, która dodatkowo nakręca obawy.

            Już wczoraj nasi informatorzy zdementowali pogłoski. Sprawa miała inny przebieg niż ludzka wyobraźnia ją przedstawiała.

            Również nie potwierdził tej informacji, w rozmowie telefonicznej, Ryszard Ber, szef Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Grodzisku.

Nic mi o tym nie wiadomo. W powiecie grodziskim nadzorem epidemiologicznym objęte są 4 osoby. Zaznaczam, nie jest to kwarantanna, ale jedynie nadzór. Wszystkie nadzorowane osoby niedawno wróciły zza granicy. – poinformował.

            Grodziski „sanepid” ma wiele zgłoszeń i zapytań telefonicznych. Niestety, wiele z nich jest niemerytoryczna. Świadczy to jednak o lęku i społecznych obawach jakie wzbudza rozpowszechniający się wirus.

W każdej miejscowości do której jeżdżę ludzie mówią, że w sąsiednim mieście jest ktoś zarażony. Jadę do sąsiedniej to mówią, że w tamtej poprzedniej jest ktoś zarażony… – powiedział z dystansem M., kierowca, który z racji obowiązków zawodowych co dzień objeżdża powiat grodziski i ościenne miejscowości.

            Wirus jednak będzie miał wpływ na lokalną gospodarkę i życie społeczne. Z jednej strony wymiecione półki sklepowe nakręciły sprzedaż artykułów spożywczych. Z drugiej strony odwoływane są imprezy i spotkania branżowe w grodziskich hotelach. Ofiarą padły także turnieje i szkółki sportowe.

            Akcje dużego producenta makaronów wzrosły w ciągu tylko jednego dnia aż o 25%.

A2M/fot. – informacje należy czerpać ze sprawdzonych źródeł

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Andrzej Mańkowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x