Koronawirus w powiecie grodziskim: liczba zakażonych wzrasta

Koronawirus w powiecie grodziskim

Koronawirus w powiecie grodziskim: wzrasta liczba zakażonych. Wg danych przekazanych dziś przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki do osób zakażonych koronawirusem dołączyły kolejne dwie. Łącznie w powiecie stwierdzono do tej pory 12 przypadków zakażeń.

Zakażone to dwie kobiety w wieku 30 i 36 lat. Nie są hospitalizowane.

praca grodzisk wlkp

Wczoraj o wykryciu koronawirusa u dwóch osób poinformowała SP nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim:

Szanowni Państwo rodzice, opiekunowie. Z powodu zagrożenia epidemicznego (zdiagnozowanych dwóch przypadków zakażenia koronawirusem Covid-19 wśród pracowników szkoły), zaplanowane na 25 sierpnia spotkania informacyjne z rodzicami dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I zostają odwołane. Wszelkie informacje dotyczące początku nowego roku szkolnego i sytuacji epidemicznej będziemy publikować na stronie internetowej szkoły oraz na FB.

Nadzorem epidemiologicznym jest już objętych 55 osób. To głównie pracownicy szkoły i członkowie rodzin zakażonych kobiet. Wiadomo już, że wśród osób, które miały z nimi styczność, jest dwóch uczniów szkoły. 

POZNAN.WYBORCZA.pl

W niedzielnym komunikacie WUW podał informację o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u osiemnastolatki z powiatu grodziskiego. W sobotę informował, o dwóch potwierdzonych przypadkach zakażenia – u 54-letniego mężczyzny i 53-letniej kobiety. Wszystkie te osoby przebywają w izolacji domowej.

Wg informacji podanej dziś przez Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim kwarantanną objęte są 184 osoby (od wczoraj wzrost o 48 osób), a cztery z zakażonych osób są wyleczone.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 5195 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1575 to przypadki aktywne. 218 osób zmarło, a 3402 wyzdrowiały.

koronawirus grodzisk wlkp.

W powiecie grodziskim aktualnie jest 8 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. Osoby zakażone przebywają w izolacji domowej. 4 osoby są wyleczone.

Koronawirus w powiecie grodziskim – RAPORT

2020-08-24, źródło

5 2 głosów
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Michał Szała

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
trackback

[…] Koronawirus w powiecie grodziskim: liczba zakażonych wzrasta […]

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x