Koronawirus w powiecie grodziskim. Zakażenie wśród pracowników szkoły.

koronawirus grodzisk wlkp.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu podał w niedzielnym komunikacie informację o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u osiemnastolatki z powiatu grodziskiego. W sobotę informował, o kolejnych dwóch potwierdzonych przypadkach zakażenia – u 54-letniego mężczyzny i 53-letniej kobiety. Wszystkie te osoby przebywają w izolacji domowej.

Koronawirusa wykryto m. in. u pracowników SP nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim. Szkoła wydała komunikat:

Szanowni Państwo rodzice, opiekunowie. Z powodu zagrożenia epidemicznego (zdiagnozowanych dwóch przypadków zakażenia koronawirusem Covid-19 wśród pracowników szkoły), zaplanowane na 25 sierpnia spotkania informacyjne z rodzicami dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I zostają odwołane. Wszelkie informacje dotyczące początku nowego roku szkolnego i sytuacji epidemicznej będziemy publikować na stronie internetowej szkoły oraz na FB.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19 na terenie powiatu grodziskiego od początku epidemii wynosi 10.

Szanowni Państwo rodzice, opiekunowie. Z powodu zagrożenia epidemicznego (zdiagnozowanych dwóch przypadków zakażenia…

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim Niedziela, 23 sierpnia 2020

Wg informacji podanej przez Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim kwarantanną objętych jest 136 osób, a cztery z zakażonych osób są wyleczone.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 5142 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 1552 to przypadki aktywne. 218 osób zmarło, a 3372 wyzdrowiały.

Koronawirus w powiecie grodziskim – raport

koronawirusa powiecie grodziskim

W powiecie grodziskim aktualnie jest sześć aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. Osoby zakażone przebywają w izolacji domowej. 4 osoby są wyleczone.

źródło informacji

4.9 8 głosów
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Michał Szała

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
kaz`iu
kaz`iu
27 dni temu

bez objawowi ? czy lekki katarek z noska ?

xyz
xyz
26 dni temu
Reply to  kaz`iu

dureń bezobjawowy

Lombard
Lombard
26 dni temu

To, że ktoś przechodzi wirusa bezobjawowo, nie świadczy o tym, że nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Częstym zjawiskiem jest tzw. niewydolność tlenowa np. 60 procent normy. Spada wydolność organizmu, a przejawia się tym np., że dłuższy wysiłek fizyczny jest niemożliwy. W Niemczech u osób po wirusie stwierdzono wzrost uszkodzenia układu krążenia i zawały. We Włoszech podejrzewa się wirusa o pandemię stanów lękowo – depresyjnych u ozdrowieńcow, na wskutek uszkodzenia mózgu. Niedotlenie i niewydolność tlenowa ma w tym udział.

3
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x