Koronawirus w powiecie grodziskim: 68-letni mężczyzna zakażony

Koronawirus w powiecie grodziskim

Koronawirus w powiecie grodziskim: wzrasta liczba zakażonych. Wg danych przekazanych dziś przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki do osób zakażonych koronawirusem dołączyła kolejna. To czternasty potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie.

Pacjent to 68-letni mężczyzna, który w chwili obecnej nie wymaga hospitalizacji i przebywa w izolacji domowej.

Z informacji prezentowanych przez powiat grodziski wynika, że jest 10 aktywnych przypadków zakażeń. Cztery osoby są wyleczone, jeden chory w izolatorium, 9 chorych w izolacji domowej. Kwarantanną jest objętych 161 osób.

Dziś UM w Grodzisku Wlkp. odniósł się do informacji medialnych dotyczących zakażeń wykrytych u pracowników SP nr 4:

Informacja dotycząca Szkoły Podstawowej Nr 4.

W związku z notatką opublikowaną w dzienniku „Fakt” z dnia 25 sierpnia 2020 roku dotyczącą Covid wśród nauczycieli w SP nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego informuje, że jest w ścisłym kontakcie z dyrektorem szkoły od niedzieli 23 sierpnia 2020 roku, a osoby pracujące w szkole, u których podejrzewa się możliwość zarażenia koronawirusem znajdują się na kwarantannie, gdzie sukcesywnie poddawane są badaniom. Dyrektor szkoły, w dniu 25 sierpnia br. opracował regulamin organizacji zajęć w czasie reżimu sanitarnego oraz zasady przygotowania szkoły do pracy z ewentualnym wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, a także szczegółowe procedury postępowania dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Zostały one opracowane na podstawie wytycznych GIS, MZ oraz MEN. Procedury te zostały 26.08.2020 r. przekazane do zaopiniowania przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grodzisku Wielkopolskim. Decyzję o wariancie funkcjonowania tej szkoły podejmie dyrektor placówki w uzgodnieniu z organem prowadzącymi, po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, a także po poznaniu wyników testów na koronawirusa przeprowadzonych wśród nauczycieli szkoły. W związku z powyższym nieprawdziwa jest informacja zawarta w notatce dziennika „Fakt”, jakoby Dyrektor nie otrzymał instrukcji co robić, a nauka w szkole stała pod znakiem zapytania.

Koronawirus w powiecie grodziskim – RAPORT

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Michał Szała

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
trackback

[…] CZYTAJ TERAZKoronawirus w powiecie grodziskim: 68-letni mężczyzna zakażony […]

trackback

[…] Koronawirus w powiecie grodziskim: 68-letni mężczyzna zakażony […]

2
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x