Konsorcjum wybuduje drogi

Konsorcjum wybuduje drogi 1

W czwartek, 25 czerwca 2020 roku, w Starostwie Powiatowym w Grodzisku Wielkopolskim podpisano umowy na realizację dwóch inwestycji drogowych dofinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych, tj. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3579P Wioska-Gnin-Kobylniki-Grodzisk Wlkp. (etap III)” i „Przebudowa drogi powiatowej nr 3807P Wielichowo-Wolsztyn, na odcinku od granicy Powiatu Wolsztyńskiego do granicy z Gminą Wielichowo”.

Wykonawcą obu inwestycji będzie Konsorcjum firm: INFRAKOM Chwalim Sp. z o.o., Sp.k. i INFRAKOM Kościan Sp. z o.o., Sp.k.

Powiat nie poinformował o wysokości zaproponowanych cen wykonania wyżej wymienionych prac.

Powiat grodziski otrzymał dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na dalszy etap budowy drogi powiatowej Wioska-Gnin-Kobylniki-Grodzisk Wlkp. Będzie to kolejny etap inwestycji, tym razem realizowany już na terenie dwóch gmin: Grodzisk Wlkp. i Rakoniewice. Obejmie odcinek o długości 3.727 metrów (od Gnina w kierunku Grodziska).

Druga inwestycja to odcinek drogi powiatowej biegnącej z Wolsztyna do Wielichowa położony na terenie gminy Rakoniewice o długości 3.221 metrów.

Połowę wkładu własnego na wniosek powiatu dofinansują gminy, na terenie których wykonywane będą inwestycje. W obu przypadkach dofinansowanie z FDS wynosi 80% szacowanych kosztów projektu. Obie inwestycje mają się zakończyć do listopada tego roku.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x