Konojad/„Dzień Pierwszej Pomocy”

Konojad/„Dzień Pierwszej Pomocy” 1

W dniu 4 marca 2020r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich oraz Przedszkolu w Konojadzie odbył się „Dzień Pierwszej Pomocy”.

Był to finał akcji pod nazwą „Pomoc To Moc”, jaką zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna Konojad wraz z PZU.

Pomysł, aby promować choć podstawowe zasady pierwszej pomocy zrodził się w głowach strażaków już jesienią 2019r. Wystąpili wtedy z inicjatywą do PZU. Wśród ponad 2300 wniosków wybrano 9, które zostały poddane pod głosowanie – w tym projekt OSP Konojad. Ilość głosów jakie zostały oddane na ten projekt przeszła wszelkie oczekiwania. Strażacy mieli cichą nadzieję na uzyskanie choć 1000 głosów… W ciągu miesiąca licznik przekroczył ponad 20000! Dzięki temu otrzymali dofinansowanie w kwocie 17 tys.

Już w styczniu tego roku został zakupiony sprzęt: defibrylator AED ZOLL 3, defibrylator szkoleniowy ZOLL 3 oraz fantom. Ostatnim etapem było szkolenie najmłodszych. Odbyło się w ramach „Dnia Pierwszej Pomocy”.

Strażacy z pomocą instruktorów przeprowadzili pokazy, pogadanki, szkolenia z prawie 300 przedszkolakami i uczniami. Forma oraz poziom przekazu był dopasowany do wieku. Każdy z uczestników otrzymał odblaskowy gadżet, a przedszkolaki dodatkowo kamizelki odblaskowe. Strażaków bardzo pozytywnie zaskoczyło zaangażowanie władz szkoły, przedszkola, a co najważniejsze uczestników. Deklarują, że to nie jest ich ostatnia inicjatywa.

Adam Kaczmarek

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x