Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Konkurs wyłonił nowego dyrektora SP ZOZ w Grodzisku Wielkopolskim

Lokalna prasa poinformowała o rozstrzygnięciu konkursu na stanowisko dyrektora grodziskiego SP ZOZ. Stanowisko to ma objąć prof. Jacek Profaska.

Profesor Jacek Profaska był wieloletnim dyrektorem szpitala dziecięcego przy ul. Krysiewicza w Poznaniu. W maju 2016 r. został zwolniony przez Zarząd województwa wielkopolskiego. W obronie dyrektora stanęli wówczas pracownicy szpitala, o czym informował serwis WTK.

W czerwcu 2016 r. Wojewoda Zbigniew Hoffmann wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, w którym stwierdził nieważność uchwały Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 20 maja 2016 r. w sprawie wypowiedzenia umowy o pracę panu Jackowi Profasce dyrektorowi Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

– informował rzecznik wojewody

Argumentem, który miał przemawiać za nielegalnością zwolnienia dyrektora z pracy był brak konsultacji tej decyzji z radą społeczną szpitala.

Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uznał, że marszałek miał prawo zwolnić dyrektora dziecięcego szpitala nie konsultując tej decyzji z radą społeczną.

-informowała Gazeta Wyborcza

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,21322087,sad-przyznal-racje-marszalkowi-jacek-profaska-zwolniony-legalnie.html

Od dnia 6 kwietnia 2017 roku Jacek Profaska pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora ds. lecznictwa w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie, a od lutego 2018 wicedyrektora do spraw medycznych w szpitalu w Słupcy.

W Grodzisku Wielkopolskim ma rozpocząć pracę na przełomie lipca i sierpnia – informuje lokalna prasa. Do konkursu na dyrektora grodziskiego SP ZOZ swoje podania złożyło 9 osób.

Czytaj także

Zarząd Powiatu Grodziskiego odwołał dyrektor SP ZOZ

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24