I Konkurs Recytatorski Poezji Juliusza Słowackiego “Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna”.

W poniedziałek, 21 marca 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim odbył się I Konkurs Recytatorski Poezji Juliusza Słowackiego Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z Grodziska Wlkp., Kamieńca, Wielichowa, Granowa i Poznania. Zmagania recytatorów wysłuchało jury w składzie: Katarzyna Nowak-Pierszalska –wicedyrektor grodziskiego ,,Słowaka’’, Łukasz Kucharzewski –aktor, Katarzyna Warszta-redaktor naczelna gazety Grodziska Powiatowa. Recytatorzy byli oceniani w dwóch kategoriach: szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna.

W kategorii szkoła gimnazjalna:

I miejsce zdobyła Klaudia Mocek z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kamieńcu,

II miejsce Agata Frąckowiak z Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Wielichowie,

III miejsce Aleksander Glapa z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wlkp.

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna:

I miejsce otrzymała Izabela Kurpisz z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp.,

II miejsce Jakub Reich z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp.

Ponadto przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymali: Karol Słupiński z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp., Jakub Kaczmarek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.

Po części konkursowej aktor Łukasz Kucharzewski, absolwent grodziskiego ,,Słowaka’’, przeprowadził warsztaty recytatorskie, podczas których młodzież od profesjonalisty mogła wiele dowiedzieć się o sztuce recytacji. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się za rok.

Wybrane dla Ciebie