Konkurs historyczny pt. „100 lat niepodległej Polski”.

W czwartek, 7 lutego br. w auli  Liceum Ogólnokształcącego im . Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp.,   w ramach  realizacji projektu „ 100 lat Powstania Wielkopolskiego”, odbył się Konkurs Historyczny pt. „100 lat niepodległej Polski”.

W konkursie udział wzięło 12 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego i  12 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wlkp.

Zebranych uczestników konkursu przywitała dyrektor liceum  Jadwiga Łacheta, a następnie nauczyciele historii i historii i społeczeństwa Dorota Adam i Sebastian Skrzypczak  zaprosili młodzież do sal, aby tam zmierzyli się z pierwszą częścią konkursu – testem z wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i początkach II RP.

Po teście uczestnicy znowu spotkali się w auli szkoły, gdzie zaproszeni goście: Dariusz Matuszewski, Andrzej Chróst – członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Grodziskiej  i Piotr Pośpiech  – członek  Grupy Rekonstrukcji Historycznej “Grätz” opowiadali  o udziale Grodziszczan w Powstaniu Wielkopolskim oraz o  uzbrojeniu polskich i niemieckich żołnierzy w czasie Powstania Wielkopolskiego.  Zaprezentowali zebranym elementy żołnierskiego munduru i broni z tamtych czasów.

Po wykładzie komisja konkursowa wyłoniła 5 finalistów, którzy następnie przystąpili do drugiej części konkursu, a mianowicie odpowiadali na pytania dotyczące Powstania Wielkopolskiego i początków powstania II RP w formie  quizu przypominającego grę Milionerzy.

Po zakończeniu obu części konkursu komisja konkursowa zsumowała punkty i wyłoniła zajęte miejsca:

I miejsce – Bartosz Duczyński LO Grodzisk Wlkp.

II miejsce- Patryk Paczkowski ZST Grodzisk Wlkp.

III miejsce – Jakub Probst ZST Grodzisk Wlkp.

Wyróżnienie – Łukasz Borowaczak LO Grodzisk Wlkp.

Wyróżnienie – Mikołaj Fórmaniak  LO Grodzisk Wlkp.

Na koniec wicedyrektor liceum Katarzyna Nowak – Pierszalska oraz Sekretarz Powiatu  Tomasz Dolata wręczyli wszystkim laureatom dyplomy i nagrody.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Źródło: LO Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *