Kolizja szynobusu z ciężarówką w gminie Granowo

Na niestrzeżonym, oznakowanym przejeździe kolejowym w gminie Granowo na drodze powiatowej w kierunku miejscowości Bielawy doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Uczestniczyły w niej szynobus relacji Wolsztyn – Poznań oraz pojazd ciężarowy.

Kierowca ciężarówki prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Nie wyhamował przed przejazdem kolejowym i uderzył w przejeżdżający pociąg. Ostatecznie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawcy tej groźnej kolizji policjanci zatrzymali prawo jazdy.

12 lutego br. ok. godz. 7:30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego z pociągiem. Według ustaleń policjantów z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania, 45-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze oraz nie stosując się do znaku pionowego „STOP” doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem typu szynobus relacji Wolsztyn – Poznań

Znacznym zniszczeniom uległy jedynie uczestniczące w zdarzeniu pojazdy. Kierowcy obu byli trzeźwi. Pociągiem podróżowało 28 osób. Żadne z nich nie wymagała opieki szpitalnej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym przypadku doszło do kolizji drogowej. Sprawca nie tylko został ukarany mandatem karnym, ale w tym przypadku stracił również prawo jazdy na określony czas.

Z pewnością mogło dojść do znacznie większej tragedii. Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w wcześnie rano, gdy w wielu miejscach może dochodzić do oblodzeń nawierzchni. Ostrożności nigdy nie za wiele,zwłaszcza, kiedy zbliżamy się do przejazdów kolejowych.

KPP Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja PGO24 na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.PGO24

Polub PGO24 na Facebooku, aby być na bieżąco!