Kolizja szynobusu z ciężarówką w gminie Granowo

Na niestrzeżonym, oznakowanym przejeździe kolejowym w gminie Granowo na drodze powiatowej w kierunku miejscowości Bielawy doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Uczestniczyły w niej szynobus relacji Wolsztyn – Poznań oraz pojazd ciężarowy.

Kierowca ciężarówki prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Nie wyhamował przed przejazdem kolejowym i uderzył w przejeżdżający pociąg. Ostatecznie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawcy tej groźnej kolizji policjanci zatrzymali prawo jazdy.

12 lutego br. ok. godz. 7:30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego z pociągiem. Według ustaleń policjantów z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania, 45-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze oraz nie stosując się do znaku pionowego „STOP” doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem typu szynobus relacji Wolsztyn – Poznań

Znacznym zniszczeniom uległy jedynie uczestniczące w zdarzeniu pojazdy. Kierowcy obu byli trzeźwi. Pociągiem podróżowało 28 osób. Żadne z nich nie wymagała opieki szpitalnej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym przypadku doszło do kolizji drogowej. Sprawca nie tylko został ukarany mandatem karnym, ale w tym przypadku stracił również prawo jazdy na określony czas.

Z pewnością mogło dojść do znacznie większej tragedii. Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w wcześnie rano, gdy w wielu miejscach może dochodzić do oblodzeń nawierzchni. Ostrożności nigdy nie za wiele,zwłaszcza, kiedy zbliżamy się do przejazdów kolejowych.

KPP Grodzisk Wlkp.

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24

Polub PGO24 na Facebooku, aby być na bieżąco!

Więcej filmów z PGO24