Kolejny raz zwyciężyła w O!błędnym Dyktandzie

Zosia Balcerek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wlkp., ponownie zajęła  I miejsce i uzyskała tytuł Mistrza Ortografii w ogólnopolskim konkursie „O!BŁĘDNE DYKTANDO”.

27.10.2018 roku w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się 3 edycja ogólnopolskiego konkursu „O!BŁĘDNE DYKTANDO” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Organizatorem imprezy była firma Pilot Pen Polska, która na finał konkursu zaprosiła  500 osób – zwycięzców  przeprowadzonej wcześniej ortograficznej gry online.

Wielki finał  O!błędnego Dyktanda prowadził znany dziennikarz Maciej Kurzajewski. Wśród uczniów zaproszonych z całej Polski znalazła się Zosia Balcerek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wlkp., która ponownie zajęła  I miejsce i uzyskała tytuł Mistrza Ortografii.

W Warszawie „dyktando na żywo” pisały dwie uczennice z Grodziska Wlkp. Zosia Balcerek oraz Basia Krzyżanowska.

O!Błędne Dyktando to ogólnopolska akcjaspołeczno-edukacyjna, której celem jest rozwój wiedzy na temat zasad poprawnejpisowni, a także sprawdzenie jak uczniowie polskich szkół radzą sobie zortografią, gramatyką i interpunkcją.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *