Kolejne wydarzenia “Kryminalnej bitwy pokoleń”

Kolejne wydarzenia "Kryminalnej bitwy pokoleń" 1

    Już wkrótce w Grodziskiej Bibliotece Publicznej odbędą się kolejne wydarzenia w ramach realizowanego projektu p t. Kryminalna Bitwa Pokoleń.

We wtorek, 17 października o godz. 11.00 wszystkich chcących podyskutować o literaturze kryminalnej Biblioteka zaprasza na panel dyskusyjny zatytułowany „Kryminalne starcie gigantów, czyli Raymond Chandler kontra Stieg Larsson”.

Moderatorem dyskusji będzie Krzysztof Koziołek – ceniony autor powieści kryminalnych.

W czwartek 19 października o godz. 17.00 gościem Biblioteki będzie Piotr Bojarski – pisarz i dziennikarz, autor powieści sensacyjnych i kryminalnych z historią w tle.

Piotr Bojarski urodził się w 1970 r., pochodzi ze Wschowy gdzie zaczynał pisać, początkowo dla braci i do szuflady. W 1994 r. ukończył studia historyczne na UAM w Poznaniu. Od tego czasu pracuje jako dziennikarz. Zadebiutował zbiorem reportaży historycznych “Cztery twarze Prusaka” i powieścią “Kryptonim Posen”. W następnych latach napisał kolejne powieści retro: “Mecz”, “Rache znaczy zemsta” oraz “Pętla”, które łączy postać cholerycznego komisarza poznańskiej policji Zbigniewa Kaczmarka. W czerwcu 2015 ukazała się “Ściema” –  współczesna powieść sensacyjna. To historia dziennikarskiego śledztwa w sprawie zabójstwa, pełna odniesień do czasów stanu wojennego. We wrześniu 2015 ukazał się drugi zbiór reportaży historycznych “Poznaniacy przeciwko swastyce”, a w październiku “Arcymistrz”, piąty tom cyklu retro z komisarzem Kaczmarkiem. W październiku 2016 r. ukazała się powieść “Juni”, która wygrała konkurs na najlepszą powieść o Poznaniu oraz “1956. Przebudzeni” – reporterski zapis przełomowych wydarzeń tego roku, opowiedzianych z perspektywy wybranych ludzi. W maju 2017 r. odbyła się premiera współczesnej powieść sensacyjnej p t. “Biegacz”. Ma na koncie wiele nagród i wyróżnień m. in. nagrodę dziennikarską prezydenta Poznania (1999), główną nagrodę w konkursie wielkopolskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (2001), główną nagrodę w konkursie wielkopolskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (2009), nagrodę im. J. Łukaszewicza (Biblioteki Raczyńskich) za książkę “Cztery twarze Prusaka” (2011). W 2014 otrzymał nagrodę specjalną w Wielkopolskim Konkursie Scenariuszowym za scenariusz filmu “Mecz”, a w 2016 – nominację do Nagrody Środkowoeuropejskiej Angelus dla powieści “Ściema”  Za książkę p t. „Juni” otrzymał w 2016 r. główną nagrodę w konkursie literackim “Poznań – miasto to powieść”.

Kolejne wydarzenia "Kryminalnej bitwy pokoleń" 2

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x