Kolejne pokazy rozpalania “od góry”

Węgiel jest w Polsce nadal podstawowym paliwem do ogrzewania mieszkań i ciepłej wody użytkowej.

Spalanie węgla ma istotny wpływ na powstawanie smogu. Zmiana sposobu rozpalania na tzw. “od góry” może tę emisję ograniczyć. Co także istotne, rozpalanie w taki sposób sprawia, że zużywamy mniej węgla.

Od pewnego czasu w Grodzisku Wielkopolskim działa alert smogowy. Powołane do życia w grodziskim ratuszu przedsięwzięcie skupia się na poprawie jakości powietrza, która do najlepszych nie należy.

Alert smogowy to także działalność edukacyjna. W gminie odbywają się m. in. prezentacje rozpalania “od góry”.

Edukacja ekologiczna w Grąblewie

W poniedziałek, 11 lutego 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Grąblewie byli uczestnikami jednego z pokazów w ramach edukacji ekologicznej.  Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały w jaki sposób poprawnie rozpalić ogień w piecu systemem “od góry” oraz jak wiele może zyskać na jakości powietrze, którym oddychamy dzięki odrobinie naszego zaangażowania i dobrych chęci.   

Pokaz rozpalania w Kąkolewie

W środę, 13 lutego 2019 roku, na terenie Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie odbył się kolejny pokaz prawidłowego rozpalania w piecu. Uczniowie mogli porównać efekty rozpalania tradycyjną metodą “od dołu” oraz ekologicznym systemem “od góry”.

Zachęcamy do stosowania ekologicznej metody, dającej korzyści dla jakości powietrza, którym oddychamy. Metoda jest nieco trudniejsza, nie zniechęcajmy się po kilku nieudanych próbach. To naprawdę działa.

W naszym mieście nie musi być tyle trującego dymu, a my możemy oddychać świeżym, czystym powietrzem.

-przekonują przedstawiciele grodziskiego Urzędu Miejskiego

Źródło: UM Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *