Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

KOLEJE WOLNOŚCI 1918-2018. Podróże szlakami Powstania Wielkopolskiego

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego w październiku 2018 roku na szlaki kolejowe Wielkopolski wyjadą cztery pociągi specjalne.

W dniach 3–5 października w składach złożonych z parowozu oraz historycznych wagonów odbędą się bezpłatne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z wielkopolskich szkół.

Grupy biorące udział w projekcie wsiadają na wybranych stacjach i przez około 45 minut podróżują retro pociągiem. Powrót własnym środkiem transportu lub darmowym pociągiem Kolei Wielkopolskich.

Prowadzący wykłady rekonstruktorzy w żywy i barwny sposób przybliżą uczestnikom historię Powstania Wielkopolskiego, jednego z niewielu polskich zrywów niepodległościowych zakończonych sukcesem.

W składzie, oprócz przedziałów edukacyjnych, znajdować się będą dodatkowe wagony przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych podróżą powstańczymi szlakami. Przejazd nimi jest bezpłatny, lecz obowiązują  na niego zapisy. Rezerwacje oraz szczegółowe informacje: [email protected] | 790 796 565.

W sobotę 6 października pociąg, po przejechaniu wyznaczonej trasy (przejazd biletowany płatny), około godz. 19:40 zakończy bieg na dworcu Poznań Dworzec Letni, gdzie odbędzie się uroczysty finał projektu – widowisko światło i dźwięk.

Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Koleje Wielkopolskie, Parowozownię Wolsztyn i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Koleje Wolności rozkład jazdy

koleje_wolnosci_rozklad_jazdy

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24