Press "Enter" to skip to content

Kobiety aktywne upiekły rogale

Pielęgnowanie tradycji, jest ważnym elementem  łączącym pokolenia. Patrząc w przyszłość, nie można zapominać o naszych przodkach, o tym jak i czym żyli, co ich bawiło, co cieszyło, co łączyło.

Jedną z tradycji, szczególnie pielęgnowanych w naszym regionie, jest wypiekanie rogali świętomarcińskich. Święto przypadające w dniu jego imienin 11 listopada łączy słodką tradycję z radosną zabawą.

Wspólne wypiekanie rogali świętomarcińskich, według tradycyjnej receptury, przygotowało dla swoich członkiń Gminne Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Grodzisku Wielkopolskim.

Spotkanie odbyło się w dniu 9 listopada w Grąblewie. Korzystając z tradycyjnych przepisów, panie przygotowały mnóstwo pysznych rogali. Spotkaniu towarzyszyła wystawa ,,Jesienna Spiżarnia”, przy okazji której wymieniły się między sobą przepisami na przetwory warzywne i owocowe swoich babć. Część z tych smakołyków, została wykorzystana przy pieczeniu rogali (powidła i konfitury) oraz do jesiennych sałatek, które podano na poczęstunek. Degustacji towarzyszyło śpiewanie piosenek biesiadnych oraz ciekawe gry i zabawy. Spotkanie było współfinansowane z budżetu Gminy Grodzisk Wielkopolski.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze