Kobieta wjechała w grupę rowerzystów

Około godz. 14.00 w sobotę 22 października 2016 r jadąca od strony Grodziska w stronę Opalenicy kobieta kierująca samochodem marki Rover wjechała w grupę rowerzystów.

Do zdarzenia doszło na wysokości Urbanowa przed Opalenicą. W wyniku uderzenia trzech rowerzystów odniosło obrażenia. Najciężej ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, natomiast dwie kobiety zostały przewiezione do szpitali w Nowym Tomyślu i Grodzisku.

Rzecznik Policji w Nowym Tomyślu:

Około godziny 14 na drodze z Grodziska Wielkopolskiego w kierunku Opalenicy, na wysokości miejscowości Urbanowo doszło do potrącenia trójki rowerzystów. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym rower, 25-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego, nie zachowała należytych środków ostrożności podczas wyprzedzania i najechała na trójkę rowerzystów, poruszających się w tym samym kierunku. Impet z jakim 25-latka wjechała w rowerzystów był tak silny, że rowery były porozrzucane kilka metrów od zdarzenia.

Poszkodowanymi okazali się być 68-letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 49 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali. Mężczyzna, który doznał najcięższych obrażeń został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Puszczykowie. Kierującej autem kobiecie nic się nie stało. Była trzeźwa.

Kolizja na obwodnicy. Potrącenie trzech rowerzystów pod Urbanowem.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comments (1)

  1. A ja się pytam naszych włodarzy – kiedy wreszcie ruszycie swoje d… i połączycie Grodzisk i Opalenicę ścieżką na całej trasie? Przez Was doszło do kolejnej niepotrzebnej tragedii na trasie, która jest bardzo niebezpieczna dla rowerzystów, więc ścieżka jest tam konieczna. Może by tak pieniądze, które są wyrzucane na jakieś śmieszne barierki czy oświetlenie przeznaczyć na budowę ścieżek?!