Kobieta wjechała w grupę rowerzystów

Około godz. 14.00 w sobotę 22 października 2016 r jadąca od strony Grodziska w stronę Opalenicy kobieta kierująca samochodem marki Rover wjechała w grupę rowerzystów.

Do zdarzenia doszło na wysokości Urbanowa przed Opalenicą. W wyniku uderzenia trzech rowerzystów odniosło obrażenia. Najciężej ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, natomiast dwie kobiety zostały przewiezione do szpitali w Nowym Tomyślu i Grodzisku.

Rzecznik Policji w Nowym Tomyślu:

Około godziny 14 na drodze z Grodziska Wielkopolskiego w kierunku Opalenicy, na wysokości miejscowości Urbanowo doszło do potrącenia trójki rowerzystów. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym rower, 25-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego, nie zachowała należytych środków ostrożności podczas wyprzedzania i najechała na trójkę rowerzystów, poruszających się w tym samym kierunku. Impet z jakim 25-latka wjechała w rowerzystów był tak silny, że rowery były porozrzucane kilka metrów od zdarzenia.

Poszkodowanymi okazali się być 68-letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 49 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali. Mężczyzna, który doznał najcięższych obrażeń został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Puszczykowie. Kierującej autem kobiecie nic się nie stało. Była trzeźwa.

Kolizja na obwodnicy. Potrącenie trzech rowerzystów pod Urbanowem.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24