„KLOPSY” po raz dziesiąty!

Po 2 latach przerwy członkowie działającego w ZSP im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. Szkolnego Klubu Turystycznego „KLOPS’ wrócili na szlak kajakowy.

21 września odbył się jubileuszowy X spływ rzeką Obrzycą do Kargowej, w którym wzięło udział 20 śmiałków z klas pierwszych oraz drugich z opiekunami K. Kosicką i J. Czechowskim.

Uczestnicy popłynęli trzynastokilometrową trasą: od śródleśnej polany nad kanałem Obrzycy przez Rudno i tamtejsze jezioro aż do Kargowej, po drodze mijając jaz, gdzie przenieśli kajaki i zobaczyli miejsce z okolicznościową tablicą, która upamiętniała wyprawę kajakową Jana Pawła II w 1960 roku. Piękny, słoneczny dzień zakończyli piekąc kiełbaski na plaży w Kargowej.

Można powiedzieć: to była wyprawa! Przez 2 województwa – od wielkopolskiego do lubuskiego. A już 12 października zapraszamy na III Wycieczkę Niespodziankową. Oczywiście w nieznane/ zdradzimy tylko, że będą potrzebne wygodne buty a potem… jaaaaaazda/. Koszt 10 zł, czekamy na chętnych – zachęcają uczestnicy.

W spływie brali udział: Zuzanna Przymuszała, Klaudia Hojan, Paulina Ruciak, Kornelia Włodarczak, Iza Pol, Monika Maciejak, Julia Stachowska, Bartek Dudek, Paweł Bartkowiak, Jakub Szajek, Szymon Mortka, Angelika Augustyniak, Patrycja Flis, Kuba Kowalczak, Karolina Gracz, Wiktoria Szymaniak, Łukasz Glapa.

Korespondencja ZSP Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24