KLOPSY na kajakach

KLOPSY na kajakach 1

Po 11 latach przerwy członkowie Szkolnego Klubu Turystycznego „KLOPS” wrócili na Paklicę, aby eksplorować rzekę z pokładu kajaków…

Pierwszy spływ kajakowy naszego Koła odbył się 12 lat temu właśnie na  tej urokliwej rzece, która przepływa przez woj. lubuskie.

5 czerwca wybraliśmy się do Lubrzy na 11 spływ kajakowy w historii ”KLOPSÓW”: na terenie ośrodka Martinez przy wrotach śluzy odbyło się wodowanie kajaków i popłynęliśmy… przez 2 jeziora ( Lubrza Mała i Paklicko Wielkie), przepustem pod drogą szybkiego ruchu S3 i wspomnianą rzeką aż do Gościkowa, gdzie zakończyliśmy spływ przy murach znanego klasztoru ( klasztor w Paradyżu – Gościkowie to miejsce, w którym rozpoczęła się udokumentowana historia  Grodziska).

Trasa liczyła 15 km i klasyfikuje się ją jako łatwą. Była łatwa! Ale przede wszystkim urokliwa, ze śladami wojennej historii/ Międzyrzecki Rejon Umocniony/ i piękną przyrodą (rezerwat dębów, prawie puszczańskie odcinki , które są rzadko  odwiedzane przez człowieka, dzikie ptactwo przy brzegach).

Spływ zakończyliśmy  pieczeniem kiełbasek, lodami w miejscowym sklepie i  rozpamiętywaniem niecodziennych zdarzeń : spotkania z bobrem tuż przed wodowaniem kajaków, ataku na naszą grupę  dokonanym przez łabędzia, który pilnował potomstwa i bliskim kontaktem z krowami chłodzącymi się w rzece na trasie naszej wyprawy.

KLOPSY na kajakach 2 KLOPSY na kajakach 3 KLOPSY na kajakach 4 KLOPSY na kajakach 5 KLOPSY na kajakach 6 KLOPSY na kajakach 7 KLOPSY na kajakach 8

W wyprawie wzięli udział: Zuzanna Przymuszała, Julia Stachowska, Paula Bartkowiak , Patryk Olszewski, , Mateusz Kopaszewski, Karolina Gracz, Jakub Słonimski, Klaudia Hojan, Filip Polerowicz, Marcelina Adamczak oraz opiekunowie – panowie Michał Czaban  i Jarosław Czechowski.

Źródło: ZST Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x