Z „KLOPSAMI” –ROWERAMI (do Wielkopolskiego Parku Narodowego)

Z „KLOPSAMI” –ROWERAMI (do Wielkopolskiego Parku Narodowego) 1

Działający przy ZSP w Grodzisku Wielkopolskim Szkolny  Klub Turystyczny „KLOPS” 11 października 2017 przemierzał ścieżki i bezdroża Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Powody do wycieczki rowerowej  były trzy: 60 rocznica powołania do istnienia WPN, Światowy Dzień Turystyki i Tydzień Turystyki Młodzieży.

Z grodziskiego dworca PKP pojechaliśmy pociągiem  do Szreniawy, stamtąd do miejscowości Jeziory i dalej – nad jez. Góreckie, potem ostro pod górę  do wieży widokowej w Mosinie-Pożegowie. Mimo kiepskiej pogody (pełne zachmurzenie) widoki były rozległe, obejmowały nawet wieżowce samego centrum Poznania. Następnie powrót nad jez. Góreckie, by  stromą skarpą dotrzeć do jego krańca i przez wieś Górki na metę, którą był dworzec PKP w Stęszewie.

Cała trasa liczyła, jak skrupulatnie wyliczyli uczestnicy, 30 km i… 300m.

Po drodze oczywiście opowieść o Wielkopolskim Parku Narodowym i  jego walorach przyrodniczych oraz krajobrazowych. Sam dojazd do  Jezior betonową drogą,  tzw. „greiserówką” ( tam mieści się główna siedziba WPN), był też  okazją do przypomnienia tragicznych losów Wielkopolan pod okupacją niemiecką.

W rowerowej wycieczce wzięli udział uczniowie pierwszych i drugich klas techników: Jakub Szajek, Kacper Golczak, Bartosz Dudek, Szymon Mortka, Łukasz Glapa, Mateusz Kopaszewski, Dominik Strykowski,Daniel Lorenc i Volodymyr Syerykov.

Z „KLOPSAMI” –ROWERAMI (do Wielkopolskiego Parku Narodowego) 2 Z „KLOPSAMI” –ROWERAMI (do Wielkopolskiego Parku Narodowego) 3 Z „KLOPSAMI” –ROWERAMI (do Wielkopolskiego Parku Narodowego) 4 Z „KLOPSAMI” –ROWERAMI (do Wielkopolskiego Parku Narodowego) 5 Z „KLOPSAMI” –ROWERAMI (do Wielkopolskiego Parku Narodowego) 6 Z „KLOPSAMI” –ROWERAMI (do Wielkopolskiego Parku Narodowego) 7

Na następną wyprawę „KLOPSY” zapraszają w listopadzie. Będzie to III WYCIECZKA NIESPODZIANKOWA. Z kolei 7 grudnia zapraszamy na warsztaty taneczne semby i kizomby (liczba miejsc ograniczona).

Ponadto informujemy, że wycieczka  do włoskiej  Lombardii  odbędzie się w dn. 16-19 marca 2018. Ekipa jest już skompletowana, bilety lotnicze kupione. Miło nam przekazać , że patronat nad tą wyprawą objął Bank Spółdzielczy w Grodzisku Wielkopolskim.

Jarosław Czechowski

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x