Klasztor w Woźnikach – koncert „Dla matki”

Z okazji Dnia Matki w niedzielę, 26 maja 2019 r. o godz. 18.00, odbył się w kościele w Woźnikach, kolejny szósty już koncert „Dla matki” przygotowany i wyreżyserowany przez p. Renatę Knop.

Koncert poprzedziła koncelebrowna Msza św.  Główny celebrans  o. Alojzy Pańczak odprawił ją w intencji poleconych żyjących i zmarłych matek. Koncert poprowadzili stylowo ubrani p. Renata Knop i o. Alojzy Pańczak. Przed licznie zgromadzonymi wiernymi, wśród których był burmistrz Opalenicy p. Tomasz Szulc z małżonką wystąpiło prawie 50 śpiewających, grających, recytujących i tańczących osób!

            A w repertuarze czegóż nie było! Ave Maria Franza Schuberta wykonane na skrzypcach przez Joannę Suligę. Podobnie jak w ubiegłym roku Grażyna Skotarek i Agnieszka Foleher zaśpiewały cudownie  Moja matko, ja wiem Bernarda Ładysza, Pieśń o matce Mieczysława Fogga, List do matki Violetty Villas, Przebacz mi mamo z repertuaru Tercetu egzotycznego, Czerwone róże, Była cicha i piękna. Wystąpiła też nasza śpiewająca Młodzież Franciszkańska z  Bóg się, mamo, nie pomylił i Cudownych rodziców mam. Tak jak w ubiegłym roku usłyszeliśmy Ave Maria,  May, Way, Alleluja w znakomitym wykonaniu kwintetu dętego z Grodziska w składzie: Julia Kańduła, Eurydyka Jaszyk, Karolina Walkowiak, Orfeusz Jaszyk, Łukasz Stachowiak, Zbigniew Ciesielski. Po raz pierwszy w koncercie wzięli udział p. Anna Kaczmarek, Cecylia Ślusarz i Tomasz Perz z klasą śpiewając na głosy Wśród tylu dróg i Ave Maria. Debiutantami byli też p.  Katarzyna Semeniuk z Mama, mutti, mamasza oraz p.  Anna Rusinek z Dobrą Matką z repertuaru Eleni i Zamiast Edyty Geppert. Po raz pierwszy indywidualnie wystąpiły nasze dziewczęta z Młodzieży Franciszkańskiej: Angelika Stefaniak z  Prywatną Madonną z repertuaru  Anny Wyszkoni, Roksana Biber  z Nie żałuję  Edyty Geppert oraz Jagoda Konewka z Michałem Bieńkowskim  z Radością najpiękniejszych lat z repertuaru Anny Jantar. Zaskoczył słuchaczy, rewelacyjny 10-letni Kuba Suliga śpiewając czysto i z przejęciem Nie ma jak u mamy z repertuaru Wojciecha Młynarskiego. Większości wykonawców akompaniował wspaniały kwintet gitarowy Sound Lovers czyli Zakochani w dźwiękach. A na zakończenie magiczny taniec w wykonaniu  Aleksandra Budzyna oraz walc tańczony prze prowadzących koncert a także występ gwiazdy wieczoru p. Aleksandry Ciesielskiej z walcem z filmu Nocy i dni,  Alleluja Leonarda Cohena. Zaśpiewane przez nią  To say goodbay publiczność nagrodziła sowitymi, bitymi na stojąco brawami. Koncert zakończyło wykonane przez wszystkich występujących Alleluja Leonarda Cohena.

            Wzruszenie, łzy spływające po policzkach, radość, gromkie brawa, nawet na stojąco, były największą nagrodą dla wykonawców i organizatorów, tego dedykowanego wszystkim mamom koncertu.

oal

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *