KIZOMBA, SEMBA I … „KLOPSY”

KIZOMBA, SEMBA I … „KLOPSY” 1

7 grudnia Szkolny Klub Turystyczny „KLOPS” z ZSP w Grodzisku Wlkp.  przygotował dla uczniów szkoły nietypowe zajęcia. To zajęcia taneczne z podstaw kizomby i semby – popularnych w dyskotekach południowej Europy tańców, które wywodzą się z kultury afrykańskiej i latynoskiej.

Zajęcia poprowadzili instruktorzy tych tańców: Natalia Siejak z Wągrowca i Bartosz Burmistrzak, absolwent szkoły sprzed kilkunastu lat.

KIZOMBA, SEMBA I … „KLOPSY” 2

Bartosz jest instruktorem nie tylko tańca, ale też łyżwiarstwa i wspinaczki górskiej. Oboje to pasjonaci tańca, nurkowania i podróży. Wkrótce wyruszają do Azji. A w połowie przyszłego roku rozpoczną wielomiesięczną podróż dookoła świata.

Goście opowiedzieli o swoich pasjach, przedstawili genezę tańców, no i zaczęło się…. rytm, kroki taneczne, ruch, mowa ciała, zmysłowość i odrobina szaleństwa podczas prawie pięciogodzinnych zajęć!

KIZOMBA, SEMBA I … „KLOPSY” 3

KIZOMBA, SEMBA I … „KLOPSY” 4

Szkoda tylko, że wśród uczestników warsztatów było tylko dwóch chłopców: Krystian Lemański z kl. II A i Szymon Mortka z II M. Tańczyły także: Karolina Gracz, Joasia Odważna /obie z IIIe/, Wiktoria Otto /II M/, Alicja Michalska, Adrianna Jurga, Jagoda Jankowska i Jacqueline Reinders /IIIK/.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x