Kilka faktów

Szanowni Państwo !!!
W najbliższą niedzielę odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Tym razem wygra ten, kto uzyska zwykłą większość głosów tj np. o 1 procent głosów więcej; wybierać będziemy pomiędzy urzędującym Bronisławem Komorowskim a kandydatem PiSu Andrzejem Dudą. Chciałbym jeszcze raz wszystkich Was zachęcić do uczestnictwa w akcie wyborczym, podkreślając wagę tego wydarzenia. Wybieramy prezydenta na 5 lat, człowieka, który będzie nas reprezentował i wpływał na istniejące prawo. Uważam, iż jeśli ktoś nie zdecyduje się iść do urny dnia następnego nie ma absolutnego prawa do narzekania na realia, w których funkcjonuje, gdyż w momencie, w którym miał okazję wypowiedzieć się, coś zmienić nie zrobił tego.

W dzisiejszym felietonie chciałbym zaprezentować Państwu kilka faktów, bezsprzecznych, niezaprzeczalnych faktów. Pan Andrzej Duda należący do grona najgorętszych zwolenników wiary w tzw. zamach smoleński, nim zaczął zajmować się polityką próbował swoich sił jako naukowiec. Nie mniej do dnia dzisiejszego wciąż figuruje jako asystent na liście pracowników Katedry Prawa Administracyjnego UJ, gdyż przez 10 lat nie awansował. Do awansu na adiunkta potrzebny jest mu nie tylko doktorat, ale także dorobek naukowy, a kandydat PiSu w ostatnich latach prawie nic nie publikował.

Można powiedzieć, że pochłonęła go polityka. W 2007 roku, gdy upadł rząd, Pan Andrzej Duda bezskutecznie starał się o mandat parlamentarzysty, nie dostał się, ale koledzy o nim nie zapomnieli. Pan Zbigniew Ziobro polecił go prezydentowi Kaczyńskiemu, a ten dał mu posadę w swojej kancelarii. Jego działalność jako podsekretarza stanu charakteryzują kontrowersyjne sytuacje. Wymienię tutaj np.: ułaskawienie przez Lecha Kaczyńskiego Adama S., biznesmena skazanego za wyłudzenie, a prywatnie bliskiego znajomego zięcia prezydenta. Decyzja o ułaskawieniu zapadała w błyskawicznym tempie, z pominięciem opinii sądu i wbrew stanowisku Prokuratury Generalnej. Sprawę pilotował Pan Andrzej Duda. Wszczęto również śledztwo, ale dokumenty związane z ułaskawieniem zaginęły. W związku z tym prokuratura była zmuszona umorzyć postępowanie, ale w uzasadnieniu przyznała, że tylko Pan Andrzej Duda mógł odpowiadać za ich zaginięcie.

Każdy polityk ma w swojej karierze moment, kiedy może pokazać jakim wartościom hołduje. Dla Pana Dudy ten moment miał miejsce, kiedy prezes PiS podjął decyzję o usunięciu z partii Zbigniewa Ziobry. Wraz ze swoim patronem z partii odeszło kilkunastu wpływowych polityków. Wszyscy spodziewali się, że Pan Duda, który zawdzięczał Panu Ziobrze całą karierę zrobi tak samo, ale srodze się zawiedli. Pan Andrzej Duda zapewnił Jarosława Kaczyńskiego o swojej lojalności.

Odnośnie do wyborczych obietnic Andrzeja Dudy jako kandydata Prawa i Sprawiedliwości, nie mówi on skąd mają pochodzić środki na ich realizację, obliczane na kilkadziesiąt miliardów złotych. A wręcz kandydat PiS przyznał, iż wprowadzenie większości z nich nie leży w kompetencjach prezydenta i będą się nimi musiały zająć rząd i Sejm.

W świetle powyższych słów niech nie budzi Państwa wątpliwości na kogo ja, Killion Munyama będą głosował. Chciałbym jeszcze tylko dodać, iż zgodnie z powagą stanowiska i etyką urzędującemu prezydentowi po prostu nie przystoi, by uczestniczył w licytacji na populizm i demagogię oraz jeszcze raz zaznaczyć jak ważne jest, by iść do urny i oddać swój głos.

Killion Munyama

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarzy (14)

 1. Panie Munjama

  Gdy Pana prezydent wprowadzi JOWy tak bardzo naglasniane przez Kukiza to drugi raz Pan do sejmu nie wejdziesz.

  Gdybym sie z Panem spotkal to bylby Pan merytorycznie zagięty.

 2. Naczelny propagandzista Bóla, pogratulować Panie Pośle
  darowałby sobie Pan mój głos pan stracił

  mnie akurat wstyd za kandydata Bóla historyka który nie zna historii
  humanisty, który ma poważne problemy z ortografią,
  który nie potrafi po pierwszej turze paru zdań sklecić bez kartki
  który nie potrafi zachować się na salonach ( spotkanie z królową)
  skacze po fotelach i tak bym mógł dalej….

  1. Jasiek pisze się Bula.Od bul.!!!
   W nagrodę zapiszesz całą kartkę ,ból,bul,ból,bul,ból,bul…..
   Co ja piszę?…przepraszam.

 3. Brawo Panie Pośle! To prawdziwy przykład cywilnej odwagi. Przedstawiciel partii, która ma swojego kandydata, w tak inteligentny sposób kieruje naszą sympatię we właściwą stronę. Cały artykuł został poświęcony jed(y)nemu rzeczywistemu Kandydatowi. Dziękujemy za piękny rys biograficzny. Nie ma się co dziwić, że tak pięknie opisuje Pan dra Andrzeja Dudę. A ten drugi kandydat, to przepraszam jakim tytułem naukowym się posługuje? Teraz rozumiem dlaczego kandydat popierany przez PO wstydzi się tej formacji, nawet chorągiewka z jej logo bardzo mu przeszkadza.
  I jeszcze jedno. Proszę, by godłem naszej Ojczyzny był orzeł biały, nie gołąb.

 4. Naczelny propagandzista Bóla, pogratulować Panie Pośle
  darowałby sobie Pan mój głos pan stracił

  mnie akurat wstyd za kandydata Bóla historyka który nie zna historii
  humanisty, który ma poważne problemy z ortografią,
  który nie potrafi po pierwszej turze paru zdań sklecić bez kartki
  który nie potrafi zachować się na salonach ( spotkanie z królową)
  skacze po fotelach i tak bym mógł dalej….

  1. Jasiek pisze się Bula.Od bul.!!!
   W nagrodę zapiszesz całą kartkę ,ból,bul,ból,bul,ból,bul…..
   Co ja piszę?…przepraszam.

 5. Panie MunjamaGdy Pana prezydent wprowadzi JOWy tak bardzo naglasniane przez Kukiza to drugi raz Pan do sejmu nie wejdziesz.Gdybym sie z Panem spotkal to bylby Pan merytorycznie zagięty.

 6. Brawo Panie Pośle! To prawdziwy przykład cywilnej odwagi. Przedstawiciel partii, która ma swojego kandydata, w tak inteligentny sposób kieruje naszą sympatię we właściwą stronę. Cały artykuł został poświęcony jed(y)nemu rzeczywistemu Kandydatowi. Dziękujemy za piękny rys biograficzny. Nie ma się co dziwić, że tak pięknie opisuje Pan dra Andrzeja Dudę. A ten drugi kandydat, to przepraszam jakim tytułem naukowym się posługuje? Teraz rozumiem dlaczego kandydat popierany przez PO wstydzi się tej formacji, nawet chorągiewka z jej logo bardzo mu przeszkadza.I jeszcze jedno. Proszę, by godłem naszej Ojczyzny był orzeł biały, nie gołąb.