Karta Jakości dla „Różowej” w Grodzisku Wielkopolskim

Karta Jakości dla „Różowej” w Grodzisku Wielkopolskim 1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim jak druga placówka w Wielkopolsce oraz jednocześnie jedna z 15 w całej Polsce zdobyła kartę jakości mobilności w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego.

W 2017 roku wniosek o przyznanie Karty złożyło 21 placówek z czego tylko 6 uzyskało akredytację.
Karta jest docenieniem szkoły w realizację poprzednich projektów wśród, których wskazano m.in. projekt „Nauka moją przyszłością”, projekt „Kreatywność w praktyce – mobilność w Europie”, projekt „Bądź lepszy w zawodzie” oraz projekt „Dziś praktyka – jutro praca”. W ramach tylko tych czterech projektów w zagranicznych praktykach zawodowych wzięło udział ponad 200 uczniów.

Karta jakości mobilności uznaje operacyjną zdolność szkoły do zarządzania wysokiej jakości projektami mobilności oraz nagradza i wspiera dbałość o wysokie standardy na wszystkich etapach realizacji tych przedsięwzięć. Karta uznaje również wysoką jakość poprzednich projektów, długoterminowe zobowiązanie do ciągłego ulepszania mobilności i strategiczne podejście szkoły do włączania międzynarodowej mobilności do swojej działalności.

Umożliwia również placówce składanie wniosków w uproszczonej procedurze w trakcie naborów do projektów z programu Erasmus+. W bieżącym roku szkolnym szkoła będzie ponownie aplikowała o nowe środki na praktyki zagraniczne dla uczniów i nauczycieli.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x