Jest szansa powrotu autobusów na trasę Grodzisk – Kościan

Choć to jeszcze nie najbliższa perspektywa i nic pewnego, to pojawiła się szansa powrotu autobusów na trasę Grodzisk – Kościan. Jeśli potwierdzą się informacje, że Powiat kościański dołączy do... Czytaj dalej »

Bez wygranej w minionej kolejce

Trwa sezon w Klasie Okręgowej, gdzie w grupie IV występują trzy zespoły z naszego powiatu. W minionej, czwartej już kolejce nie udało się żadnemu zespołowi odnieść wygranej. Najbliżej wygranej... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Media lokalne patrzą władzy na ręce. Ręce władzy płacą mediom za ogłoszenia i promocję.

Wielu uważa, że media to czwarta władza. Od mediów lokalnych wielu oczekuje (i słusznie), że będą wydobywać na światło dzienne informacje o mechanizmach zdobywania i funkcjonowania lokalnej władzy, że... Czytaj dalej »

Nasze zespoły z okręgówki rozpoczęły sezon bez porażki

Bez porażki sezon zaczęły nasze trzy zespoły występujące w Grupie IV Klasy Okręgowej. Swoje mecze wygrały Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski (3:0 z Promieniem Opalenica) i TS Gminy Kamieniec (4:1 z Brenewią Wijewo), a Orzeł Granowo bezbramkowo... Czytaj dalej »

Do startu nowego sezonu szykują się też kluby z powiatu grające w A i B-klasie.

W A-klasie w grupie 5 do rywalizacji przystąpią Pieczarka Wielichowo i Sokół Rakoniewice, a w B-klasie w grupie 6 zagrają Orlik Sepno i LSS Ptaszkowo. Pieczarka Wielichowo w A-klasie... Czytaj dalej »

Grodzisk Wielkopolski: ponad milion złotych na kolejne inwestycje

Gmina Grodzisk Wielkopolski zabezpieczyła w budżecie kwotę 750 tys. zł z przeznaczeniem na budowę drogi, chodnika, oraz miejsc postojowych na działce 3705, przy ul. Środkowej. W przeprowadzonym przetargu nieograniczonym... Czytaj dalej »

Wolontariusze z Kuźni Talentów Kamieniec posprzątali śmieci

Wolontariusze z Kuźni Talentów Kamieniec posprzątali w minioną sobotę okolice z porzuconych odpadów. Wolontariusze znaleźli m. in butelki, puszki, worki, opakowania po produktach, chusteczki, a nawet części samochodowe, szyby... Czytaj dalej »

Powiat grodziski : unijne środki na wsparcie zdalnego nauczania

Po 60 tysięcy złotych otrzymały gminy Kamieniec i Granowo na wsparcie cyfrowo  zapóźnionych uczniów w ramach zdalnego nauczania. Dofinansowanie jest częścią aż 186 mln złotych środków pochodzących z Unii... Czytaj dalej »

Rozszczelnienie gazu w Maksymilianowie. Zablokowana DW nr 308.

Grodziska Policja poinformowała ok. 16, że droga wojewódzka nr 308 w miejscowości Maksymilianowo została zablokowana. Wszystkich kierowców prosimy o kierowanie się objazdami na trasie Kościan – Grodzisk Wielkopolski. Doszło... Czytaj dalej »

Powiat grodziski: tydzień pod znakiem zdarzeń drogowych

W przedświątecznym tygodniu strażacy interweniowali kilkukrotnie w zdarzeniach drogowych na terenie powiatu – informuje KP PSP w Grodzisku Wlkp. 16.12.2019 r. w Kurowie  dostawczy mercedes sprinter wypadł z drogi w... Czytaj dalej »