Jubileusz 50-lecia par małżeńskich

Siedem par małżeńskich uczestniczyło w uroczystości z okazji jubileuszu 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego, która odbyła się 6 października 2016 r. w Motelu XXI w Grodzisku Wielkopolskim.

Podczas uroczystości, każda z obecnych par otrzymała medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane przez Prezydenta RP, które wręczyli: Burmistrz Henryk Szymański, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kinecki oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Maik.

„Zawierając związek małżeński, dwoje ludzi, kobieta i mężczyzna decydują się na wspólne życie, na przeżywanie wszystkiego, co ono przynosi. 50 lat temu postanowiliście wspólnie budować swoje szczęście. Jak pokazał czas, zbudowaliście je na bardzo trwałych fundamentach. Jesteście razem na dobre i na złe”. Tymi słowami powitał pary małżeńskie, które zawarły związek małżeński 50 lat temu, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański.

Oprócz medali, jubilaci otrzymali bukiety kwiatów oraz upominki, a przede wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowia i uśmiechu na kolejne lata wspólnej drogi. Całą uroczystość uświetnił występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim.

Tradycyjnie zanim każda z par opuściła lokal, otrzymała na pamiątkę fotografię z dopiero co zakończonej uroczystości jubileuszowej.

Podczas uroczystości, medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” otrzymali:

Maria i Stanisław Kaczmarek
Janina i Antoni Kłak
Barbara i Zdzisław Kolasińscy
Waleria i Tadeusz Kuleczka
Maria i Zygmunt Michalscy
Maria i Augustyn Minge
Władysława i Stanisław Stachowscy

Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Źródło: UM Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24