Jubileusz 40 – lecia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodzisku Wielkopolskim

W piątek, 17 marca w Centrum Kultury Rondo odbyła się uroczystość 40 – lecia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodzisku Wielkopolskim.

Był to szczególny dzień dla dyrektora poradni oraz dla  pracowników, bowiem 40 lat działalności świadczy o tym, że jest ona potrzebna społeczności.

Punktualnie o godzinie 11:00 sala wypełniła się zaproszonymi gośćmi, a byli to: Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński, Przewodnicząca Rady Powiatu Grodziskiego Dorota Jaśkowiak, Wicekurator Oświaty w Poznaniu Krzysztof Błaszczyk, przedstawiciele samorządów i placówek oświatowych z powiatu grodziskiego oraz współpracujących Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych z rejonu działania Delegatury w Lesznie, Przewodniczący Komisji Oświaty w Starostwie Powiatowym w Grodzisku Wielkopolskim Piotr Stasiłowicz, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji w Starostwie Powiatowym w Grodzisku Wielkopolskim Grażyna Sterczak, Komendant Powiatowy Policji Roma Figaszewska oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Wojciech Nolka, Dyrektor Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wielkopolskim Waldemar Łyczykowski, a także sponsorzy wspierający poradnię w jej działaniach, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i rodzice wraz z podopiecznymi, którzy są objęci terapią na terenie poradni.

Gości przywitała Dyrektor Grodziskiej Poradni – Danuta Przybyła, która również przybliżyła 40 letnią historię placówki. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że celem nadrzędnym w pracy poradni  jest dobro osób korzystających z usług placówki. Pracownicy w swojej pracy kierują się zasadą życzliwości, dyskrecji, empatii, taktu pedagogicznego oraz troską i poszanowaniem każdego człowieka. Wysoką jakość świadczonych usług na rzecz dziecka, jego rodziny, środowiska edukacyjno-wychowawczego zapewnia profesjonalizm i zaangażowanie specjalistów zatrudnionych w poradni, którzy realizując swoje obowiązki przestrzegając etyki zawodu nauczyciela. Poradnia rozpoznaje potrzeby środowiska w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, uwzględnia je w planowaniu pracy oraz prowadzi działalność diagnostyczną, terapeutyczną, konsultacyjną, doradczą, profilaktyczną i informacyjno-szkoleniową.

Po chwili wspomnień, głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali jubileuszu. Następnie Dyrektor Poradni wręczyła pamiątkowe statuetki dla sponsorów instytucji.

Po oficjalnej części spotkania nadszedł czas na chwile rozrywki podczas której zaśpiewano piosenkę o poradni, do której słowa zostały ułożone przez pracowników placówki. Następnie zaprezentowała się Grupa Teatralna „ARLEKIN” wraz ze Studium Piosenkarskim składającym się z  młodzieży Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wlkp. i uczniów szkół powiatu grodziskiego pod kierownictwem Pani Hanny Mańkowskiej i Pani Eweliny Rajchel. Młodzież przygotowała spektakl słowno-muzyczny inspirowany Kabaretem Starszych Panów.

Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *