“Jest mi wstyd za niektórych radnych powiatowych”

"Jest mi wstyd za niektórych radnych powiatowych" 1

Powiatowy radny Marcin Stróżyński z Prawa i Sprawiedliwości przesłał do naszej redakcji treść wystąpienia, w którym dzieli się własnymi refleksjami na temat funkcjonowania samorządu, w którym z woli wyborców zasiada. Oto rzeczone wystąpienie (zachowano oryginalną pisownię).

„Poziom pracy całego tego Zarządu jest poniżej jakiejkolwiek krytyki”“ mówi radny powiatu Marcin Stróżyński

Sesja odbyła się we wtorek 9 grudnia 2014 o godzinie 13 i zorganizowano ją po to, by wybrać nowe władze powiatowe. Jednak nie zawsze nowe okazują się naprawdę nowe. Koalicja wzajemnej adoracji pokazała swoje. Cztery ugrupowania, które rządziły poprzedniej kadencji nadal są ze sobą scementowane i zagarnęły prawie wszystko. Ponieważ na różnych portalach internetowych pojawiają się wpisy, w których widnieje moje nazwisko w kontekście personalnych spekulacji, muszę poinformować wyborców bezpośrednio. Kandydowałem po to, aby przeprowadzić dobre zmiany w powiecie, a nie uczestniczyć w kolesiowskim rozdawaniu stołków. Obejmowanie stanowisk bez możliwości naprawy tego, co nie działa w naszym powiecie nie ma sensu.

Jest mi wstyd za niektórych radnych powiatowych. Brak woli zmian i tworzenie na siłę kosztownego stanowiska nie wróży nic dobrego w chwili, kiedy każda złotówka potrzebna jest na szpital, drogi czy oświatę. Miałem nadzieję, że się opamiętają. Niestety na wniosek starosty wicestarostą został pan Antoni Kłak z Forum, a po raz drugi etatowym członkiem Zarządu Powiatu na prawach starosty pan Sławomir Górny z PO. To Ci panowie byli odpowiedzialni przez poprzednie 4 lata za oświatę i szpital. W tych dziedzinach niestety stan się pogorszył przez co uważam, że obecny Zarząd jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Zarząd przez poprzednie lata zaniedbał wiele obowiązków oraz pogwałcił wiele przepisów. To jest jakaś kpina z prawa, radnych i obowiązków. Pan radny Górny był etatowym członkiem zarządu i nadal jest. Ten etat kosztuje nas rocznie ponad 100 tysięcy, mając trzech społecznych członków zarządu mieli byśmy 80 tysięcy oszczędności rocznie. Jednak koalicja wzajemnej adoracji zdecydowała się na taki ruch, politycznego tworzenia stanowiska. Zastanawiające jest dlaczego? Czy starosta jest tak nieudolny, że potrzebuje dwóch zastępców? Czy jest tak rozchwytywany? Jak ma być dobrze, skoro powiat “inwestuje” podatników pieniądze w tworzenie zbędnych stanowisk? Tak się tworzy wykluczenie społeczne, które w dużym stopniu dotyka młodych. To po prostu  skandal. Zabrzmiało to jak kpina zważywszy, że jesteśmy jednym z mniejszych powiatów i nigdzie w okolicy, w żadnym z powiatów nie ma dwóch wicestarostów, a Zarząd Powiatowy ma trzech społecznych członków nie etatowego. Zła polityka kadrowa i brak odpowiedniego nadzoru nad szpitalem, porażka na niwie oświaty – to błędy moim zdaniem, jakich dopuścili się wicestarosta i etatowy członek Zarządu, za to dostają po raz kolejny polityczne stanowiska. Oświata w powiecie to kolos na glinianych nogach. Szpital powiatowy, na który idzie większość budżetu powiatowego nieuchronnie zmierza w złą stronę przez złe zarządzanie. Czy nadal powinniśmy tak złe zarządzanie wspierać koalicyjnie? Moim zdaniem porażka powiatu poprzedniej i tej kadencji z takim Zarządem wynika także z działań Forum Obywatelskiego, które głosi pseudo doktryny, prowadząc złą politykę, dbając tylko o jedną dziedzinę, jaką jest szpital i nie za bardzo z tym jednym zadaniem daje radę. Tutaj przywołam przykład nieudolnego zarządzania szpitalem i brakiem kontroli, co prowadzi do tego, że nad powiatem ciąży widmo wyroku sadowego o zapłatę ponad 8 milionów odszkodowania.  Czy warto tracić energię i czas na takie działania? Ja zawsze będę wspierać wszystkie projekty służące mieszkańcom powiatu.

Koalicja wzajemnej adoracji rozdała swoje 12 głosów z drobnymi i nieistotnymi wahaniami. Mam wielką nadzieję, że wybrany starosta pan Mariusz Zgaiński dotrzyma danego słowa, że jest otwarty na współpracę i nie będzie się kierował w relacjach samorządowych zawiścią. Wyjdzie to szybko w pracy na poszczególnych komisjach. Moją kandydaturę zgłoszono na członka komisji edukacji  i zdrowia oraz komisji rewizyjnej. Przed Zarządem ciężka praca budżetowa, no i dostosowanie szpitala powiatowego do wymogów unijnych. Nie będzie lekko.

Marcin Stróżyński

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
165 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
grox2
grox2
5 lat temu

Czyżby Marcin do Sejmu się wybierał?

grox2
grox2
5 lat temu

Sorry, ale mam pytanie, konkretnie panie radny jakie “dobre zmiany” w powiecie chcesz przeprowadzić?

Memoriał
Memoriał
5 lat temu

PiS jak zawsze w opozycji i krytykuje wszystko i wszystkich. To Pan ma wątpliwe kółko wzajemnej adoracji. Jakimi się Pan osobami otacza? Niektórzy Pana koledzy nie powinni zostać radnymi, ale przypadek sprawił(tak jak z Hanna Grodzką), że są już tymi radnymi. Myślał Pan, że zostanie Pan z kolegami dopuszczony do rządzenia? Jest Pan rozgoryczony, że tak się potoczyło wasze pisowskie zwycięstwo, a właściwie klęska, bo niestety nie można pewnych ludzi dopuścić do rządzenia, gdyż mogą narobić przez brak doświadczenia lub polityczna awanturniczość(Tadeusz P.) więcej szkód niż pożytku. Ten artykuł jest wyrazem Pana bezsilności wobec rzeczywistości i wyrazem braku doświadczenia życiowego w tym politycznego. Ośmieszył się Pan jedynie tym artykułem, bo zawarte są w nim mylne interpretacje i wiadomości na temat zaistniałej sytuacji w powiecie. Źle Panu podpowiedzieli, bo takie sprawy nie załatwia się w taki sposób, obrażając i pomawiając innych ludzi publicznie.

PZ
PZ
5 lat temu

jestes jednym wielkim oszustem robisz duzo zlego ty wiesz o co chodzi pozdrawiam

PZ
PZ
5 lat temu

wypadkowicz

wolny
wolny
5 lat temu

Pan nazwał Starostę nieudolnym człowiekiem!!! Właśnie popełnił Pan polityczne harakiri. Obraził Pan cały Zarząd, zarzucił łamanie prawa i zaniedbywanie obowiązków. Polityka to dyplomacja, ale do tego trzeba dorosnąć.

666
666
5 lat temu
Reply to  wolny

Dla mnie polska polityka to miejsce, do którego trafiają miernoty, które nie potrafią nic innego jak jątrzyć, dzielić i posiadać wygórowane mniemanie o sobie. Czasem się tam trafi ktoś normalny, ale go przerobią na swój obraz i podobieństwo. Polityka, a samorząd to powinny być dwie różne sprawy, ale okazuje się, że polityka wywiera zły wpływ na samorząd. Odnośnie wynurzeń rozmaitych polityków jestem zdania, że lepiej dla nich byłoby milczeć, bo naprawdę żyją u nas ludzie mądrzejsi od nich. Ponieważ jednak jest wolność słowa uważam też, że każdy ma prawo toczyć swoją własną opowieść – nawet “głupcy i ignoranci” – jak czytamy w poemacie Maxa Ehrmanna “Dezyderata”.

grox2
grox2
5 lat temu

Ciekawe jak określić człowieka, który zdradza i atakuje ludzi, którzy go bronili i wspierali w sądowej potyczce z panem Szymańskim? On ich sprzedaje, tak od razu po jednej kawie ze swoim wrogiem, bo ma w tym swój interes. Cynik…? Manipulant…? Bo uczciwy ideowiec, idealista, który broni interesów wyborców na pewno nie.
Powtórzę pytanie i proszę nie usuwać komentarzy !

Konkretnie proszę radny Marcinie określić jakie należy podjąć działania, aby szpital był dobrze zarządzany? Konkretnie, bez lania wody, w stylu źle zarządzany, bo tak to każdy idiota może powiedzieć. Chyba znasz się pan na zarządzaniu skoro wiesz, że jest źle zarządzany?

ps, czytając ten tekst, śmieszy mnie jedno, sieje radny ferment i prostackie zaczepki do zarządu, a na koniec błaga starostę, aby nie kierował się nienawiścią. Czytaj, prosi, aby dać możliwość pobawienia się w piaskownicy, bo on tak chciałby sobie pobudować własne babki z piasku, no i zostać 4 członkiem zarządu. Płatnym oczywiście. O to pewno chodzi!

jont
jont
5 lat temu
Reply to  grox2

Kto wspierał z radnych Strózyńskiego w sprawie sądowej ? W jaki sposób można jaśniej ? Bo chyba nie chodzi o dwulicowców którzy się dostali i miłość i zgodę pielęgnują.

anonim
anonim
5 lat temu

W końcu ktoś powiedział prawdę. A co zrobi powiat jak jednak szpital przegra w sadzie sprawę o odszkodowanie.

xyz
xyz
5 lat temu

Jeden odważny co prawdę powiedział, a gdzie jest reszta radnych powiatu ? Szkoła w Ptaszkowie jeszcze działa ? Co z Liceum i kłopotami dyrektora o też było w latach 2010 – 2014 ale kto ruszy dyrektora jak na jednej liście startował wiadomo z kim … Szpital to już kpina całkowita. Wszędzie się wmawia oszczędności a w starostwie proszę można, a jak można bo nie za swoje to hulaj dusza póki piekła nie ma !

bez kom
bez kom
5 lat temu

Same nieuki się tu wypowiadają nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafią. Pytania biorą za odpowiedzi, a rozważania za insynuacje. W jakim kraju żyjemy że tylko jeden radny ma odwagę powiedzieć prawdę, wyrazić swoje myśli i rozważania ?

Krzysztof
Krzysztof
5 lat temu
Reply to  bez kom

Pan kolega chyba ma problem ze zrozumieniem intencji zawartej w tekście. Jest pełno zwrotów obrażających i zniesławiających, to nie jest zgodne z prawem. Niech Pan poda rękę Panu Marcinowi, bo obydwoje tylko obrażacie ludzi.

165
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x