“Jest mi wstyd za niektórych radnych powiatowych”

Powiatowy radny Marcin Stróżyński z Prawa i Sprawiedliwości przesłał do naszej redakcji treść wystąpienia, w którym dzieli się własnymi refleksjami na temat funkcjonowania samorządu, w którym z woli wyborców zasiada. Oto rzeczone wystąpienie (zachowano oryginalną pisownię).

„Poziom pracy całego tego Zarządu jest poniżej jakiejkolwiek krytyki”“ mówi radny powiatu Marcin Stróżyński

Sesja odbyła się we wtorek 9 grudnia 2014 o godzinie 13 i zorganizowano ją po to, by wybrać nowe władze powiatowe. Jednak nie zawsze nowe okazują się naprawdę nowe. Koalicja wzajemnej adoracji pokazała swoje. Cztery ugrupowania, które rządziły poprzedniej kadencji nadal są ze sobą scementowane i zagarnęły prawie wszystko. Ponieważ na różnych portalach internetowych pojawiają się wpisy, w których widnieje moje nazwisko w kontekście personalnych spekulacji, muszę poinformować wyborców bezpośrednio. Kandydowałem po to, aby przeprowadzić dobre zmiany w powiecie, a nie uczestniczyć w kolesiowskim rozdawaniu stołków. Obejmowanie stanowisk bez możliwości naprawy tego, co nie działa w naszym powiecie nie ma sensu.

Jest mi wstyd za niektórych radnych powiatowych. Brak woli zmian i tworzenie na siłę kosztownego stanowiska nie wróży nic dobrego w chwili, kiedy każda złotówka potrzebna jest na szpital, drogi czy oświatę. Miałem nadzieję, że się opamiętają. Niestety na wniosek starosty wicestarostą został pan Antoni Kłak z Forum, a po raz drugi etatowym członkiem Zarządu Powiatu na prawach starosty pan Sławomir Górny z PO. To Ci panowie byli odpowiedzialni przez poprzednie 4 lata za oświatę i szpital. W tych dziedzinach niestety stan się pogorszył przez co uważam, że obecny Zarząd jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Zarząd przez poprzednie lata zaniedbał wiele obowiązków oraz pogwałcił wiele przepisów. To jest jakaś kpina z prawa, radnych i obowiązków. Pan radny Górny był etatowym członkiem zarządu i nadal jest. Ten etat kosztuje nas rocznie ponad 100 tysięcy, mając trzech społecznych członków zarządu mieli byśmy 80 tysięcy oszczędności rocznie. Jednak koalicja wzajemnej adoracji zdecydowała się na taki ruch, politycznego tworzenia stanowiska. Zastanawiające jest dlaczego? Czy starosta jest tak nieudolny, że potrzebuje dwóch zastępców? Czy jest tak rozchwytywany? Jak ma być dobrze, skoro powiat “inwestuje” podatników pieniądze w tworzenie zbędnych stanowisk? Tak się tworzy wykluczenie społeczne, które w dużym stopniu dotyka młodych. To po prostu  skandal. Zabrzmiało to jak kpina zważywszy, że jesteśmy jednym z mniejszych powiatów i nigdzie w okolicy, w żadnym z powiatów nie ma dwóch wicestarostów, a Zarząd Powiatowy ma trzech społecznych członków nie etatowego. Zła polityka kadrowa i brak odpowiedniego nadzoru nad szpitalem, porażka na niwie oświaty – to błędy moim zdaniem, jakich dopuścili się wicestarosta i etatowy członek Zarządu, za to dostają po raz kolejny polityczne stanowiska. Oświata w powiecie to kolos na glinianych nogach. Szpital powiatowy, na który idzie większość budżetu powiatowego nieuchronnie zmierza w złą stronę przez złe zarządzanie. Czy nadal powinniśmy tak złe zarządzanie wspierać koalicyjnie? Moim zdaniem porażka powiatu poprzedniej i tej kadencji z takim Zarządem wynika także z działań Forum Obywatelskiego, które głosi pseudo doktryny, prowadząc złą politykę, dbając tylko o jedną dziedzinę, jaką jest szpital i nie za bardzo z tym jednym zadaniem daje radę. Tutaj przywołam przykład nieudolnego zarządzania szpitalem i brakiem kontroli, co prowadzi do tego, że nad powiatem ciąży widmo wyroku sadowego o zapłatę ponad 8 milionów odszkodowania.  Czy warto tracić energię i czas na takie działania? Ja zawsze będę wspierać wszystkie projekty służące mieszkańcom powiatu.

Koalicja wzajemnej adoracji rozdała swoje 12 głosów z drobnymi i nieistotnymi wahaniami. Mam wielką nadzieję, że wybrany starosta pan Mariusz Zgaiński dotrzyma danego słowa, że jest otwarty na współpracę i nie będzie się kierował w relacjach samorządowych zawiścią. Wyjdzie to szybko w pracy na poszczególnych komisjach. Moją kandydaturę zgłoszono na członka komisji edukacji  i zdrowia oraz komisji rewizyjnej. Przed Zarządem ciężka praca budżetowa, no i dostosowanie szpitala powiatowego do wymogów unijnych. Nie będzie lekko.

Marcin Stróżyński

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarzy (165)

 1. Sorry, ale mam pytanie, konkretnie panie radny jakie “dobre zmiany” w powiecie chcesz przeprowadzić?

 2. PiS jak zawsze w opozycji i krytykuje wszystko i wszystkich. To Pan ma wątpliwe kółko wzajemnej adoracji. Jakimi się Pan osobami otacza? Niektórzy Pana koledzy nie powinni zostać radnymi, ale przypadek sprawił(tak jak z Hanna Grodzką), że są już tymi radnymi. Myślał Pan, że zostanie Pan z kolegami dopuszczony do rządzenia? Jest Pan rozgoryczony, że tak się potoczyło wasze pisowskie zwycięstwo, a właściwie klęska, bo niestety nie można pewnych ludzi dopuścić do rządzenia, gdyż mogą narobić przez brak doświadczenia lub polityczna awanturniczość(Tadeusz P.) więcej szkód niż pożytku. Ten artykuł jest wyrazem Pana bezsilności wobec rzeczywistości i wyrazem braku doświadczenia życiowego w tym politycznego. Ośmieszył się Pan jedynie tym artykułem, bo zawarte są w nim mylne interpretacje i wiadomości na temat zaistniałej sytuacji w powiecie. Źle Panu podpowiedzieli, bo takie sprawy nie załatwia się w taki sposób, obrażając i pomawiając innych ludzi publicznie.

 3. Pan nazwał Starostę nieudolnym człowiekiem!!! Właśnie popełnił Pan polityczne harakiri. Obraził Pan cały Zarząd, zarzucił łamanie prawa i zaniedbywanie obowiązków. Polityka to dyplomacja, ale do tego trzeba dorosnąć.

  1. Dla mnie polska polityka to miejsce, do którego trafiają miernoty, które nie potrafią nic innego jak jątrzyć, dzielić i posiadać wygórowane mniemanie o sobie. Czasem się tam trafi ktoś normalny, ale go przerobią na swój obraz i podobieństwo. Polityka, a samorząd to powinny być dwie różne sprawy, ale okazuje się, że polityka wywiera zły wpływ na samorząd. Odnośnie wynurzeń rozmaitych polityków jestem zdania, że lepiej dla nich byłoby milczeć, bo naprawdę żyją u nas ludzie mądrzejsi od nich. Ponieważ jednak jest wolność słowa uważam też, że każdy ma prawo toczyć swoją własną opowieść – nawet “głupcy i ignoranci” – jak czytamy w poemacie Maxa Ehrmanna “Dezyderata”.

 4. Sorry, ale mam pytanie, konkretnie panie radny jakie “dobre zmiany” w powiecie chcesz przeprowadzić?

 5. PiS jak zawsze w opozycji i krytykuje wszystko i wszystkich. To Pan ma wątpliwe kółko wzajemnej adoracji. Jakimi się Pan osobami otacza? Niektórzy Pana koledzy nie powinni zostać radnymi, ale przypadek sprawił(tak jak z Hanna Grodzką), że są już tymi radnymi. Myślał Pan, że zostanie Pan z kolegami dopuszczony do rządzenia? Jest Pan rozgoryczony, że tak się potoczyło wasze pisowskie zwycięstwo, a właściwie klęska, bo niestety nie można pewnych ludzi dopuścić do rządzenia, gdyż mogą narobić przez brak doświadczenia lub polityczna awanturniczość(Tadeusz P.) więcej szkód niż pożytku. Ten artykuł jest wyrazem Pana bezsilności wobec rzeczywistości i wyrazem braku doświadczenia życiowego w tym politycznego. Ośmieszył się Pan jedynie tym artykułem, bo zawarte są w nim mylne interpretacje i wiadomości na temat zaistniałej sytuacji w powiecie. Źle Panu podpowiedzieli, bo takie sprawy nie załatwia się w taki sposób, obrażając i pomawiając innych ludzi publicznie.

 6. Pan nazwał Starostę nieudolnym człowiekiem!!! Właśnie popełnił Pan polityczne harakiri. Obraził Pan cały Zarząd, zarzucił łamanie prawa i zaniedbywanie obowiązków. Polityka to dyplomacja, ale do tego trzeba dorosnąć.

  1. Dla mnie polska polityka to miejsce, do którego trafiają miernoty, które nie potrafią nic innego jak jątrzyć, dzielić i posiadać wygórowane mniemanie o sobie. Czasem się tam trafi ktoś normalny, ale go przerobią na swój obraz i podobieństwo. Polityka, a samorząd to powinny być dwie różne sprawy, ale okazuje się, że polityka wywiera zły wpływ na samorząd. Odnośnie wynurzeń rozmaitych polityków jestem zdania, że lepiej dla nich byłoby milczeć, bo naprawdę żyją u nas ludzie mądrzejsi od nich. Ponieważ jednak jest wolność słowa uważam też, że każdy ma prawo toczyć swoją własną opowieść – nawet “głupcy i ignoranci” – jak czytamy w poemacie Maxa Ehrmanna “Dezyderata”.

 7. Ciekawe jak określić człowieka, który zdradza i atakuje ludzi, którzy go bronili i wspierali w sądowej potyczce z panem Szymańskim? On ich sprzedaje, tak od razu po jednej kawie ze swoim wrogiem, bo ma w tym swój interes. Cynik…? Manipulant…? Bo uczciwy ideowiec, idealista, który broni interesów wyborców na pewno nie.
  Powtórzę pytanie i proszę nie usuwać komentarzy !

  Konkretnie proszę radny Marcinie określić jakie należy podjąć działania, aby szpital był dobrze zarządzany? Konkretnie, bez lania wody, w stylu źle zarządzany, bo tak to każdy idiota może powiedzieć. Chyba znasz się pan na zarządzaniu skoro wiesz, że jest źle zarządzany?

  ps, czytając ten tekst, śmieszy mnie jedno, sieje radny ferment i prostackie zaczepki do zarządu, a na koniec błaga starostę, aby nie kierował się nienawiścią. Czytaj, prosi, aby dać możliwość pobawienia się w piaskownicy, bo on tak chciałby sobie pobudować własne babki z piasku, no i zostać 4 członkiem zarządu. Płatnym oczywiście. O to pewno chodzi!

  1. Kto wspierał z radnych Strózyńskiego w sprawie sądowej ? W jaki sposób można jaśniej ? Bo chyba nie chodzi o dwulicowców którzy się dostali i miłość i zgodę pielęgnują.

 8. W końcu ktoś powiedział prawdę. A co zrobi powiat jak jednak szpital przegra w sadzie sprawę o odszkodowanie.

 9. Jeden odważny co prawdę powiedział, a gdzie jest reszta radnych powiatu ? Szkoła w Ptaszkowie jeszcze działa ? Co z Liceum i kłopotami dyrektora o też było w latach 2010 – 2014 ale kto ruszy dyrektora jak na jednej liście startował wiadomo z kim … Szpital to już kpina całkowita. Wszędzie się wmawia oszczędności a w starostwie proszę można, a jak można bo nie za swoje to hulaj dusza póki piekła nie ma !

 10. Same nieuki się tu wypowiadają nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafią. Pytania biorą za odpowiedzi, a rozważania za insynuacje. W jakim kraju żyjemy że tylko jeden radny ma odwagę powiedzieć prawdę, wyrazić swoje myśli i rozważania ?

  1. Pan kolega chyba ma problem ze zrozumieniem intencji zawartej w tekście. Jest pełno zwrotów obrażających i zniesławiających, to nie jest zgodne z prawem. Niech Pan poda rękę Panu Marcinowi, bo obydwoje tylko obrażacie ludzi.

 11. Panie Marcinie, w jakiej teraz atmosferze chce Pan dalej pracować w Radzie Powiatu? Po tej Pana wypowiedzi powinien mieć Pan honor(jeśli wie Pan co to jest) i odejść z Rady. Pańczak też niech odejdzie razem z Panem. PiS-owcy w powiecie grodziskim to wstyd dla wyborców PiSu. Awanturnicy bez kultury osobistej.

  1. Brawo p.Marcinie.A gdzie pozostali radni PiS-u.Dzięki Marcinowi zostaliśmy oświeceni na temat działalności powiatu,którego jesteśmy podatnikami.Pora coś z tym zrobić.Rzeczywiście szpital o słabej kondycji i to przez brak nadzoru.*8.000 000 milionów kary za nie dotrzymanie umowy?Osoba odpowiedzialna z ten stan rzeczy. powinna zapłacić dług z własnej kieszeni a nie obarczać winą obecnego Ordynatora.W przeciwieństwie do p.Waldka stwierdzam,że jestem dumny,że p.Marcin reprezentuje PiS.Więcej takich radnych a powiat grodziski rozkwitnie.

   1. Co ma ordynator do długu. Umowy podpisuje dyrektor ZOZu. Odpowiedzialną za te 8 milionów będzie obezna pani dyrektor bo to ona nie wywiązała się z zapisów umowy.

 12. Może brakuje Marcinowi dyplomacji i politycznego doświadczenia, ale czy napisał nieprawdę? Czy oświata ponadgimnazjalna jest dofinansowana? Czy szpital był dobrze zarządzany? Czy potrzebne jest w starostwie stanowisko członka zarządu dla p. Górnego? Nie wystarczy starosta i jego zastępca?

  1. widocznie nie wystarczy skoro przez tyle lat jest to stanowisko powoływane. Większość zagłosowała za, a może PiS zaraz powie, że wybory zostały sfałszowane?
   Przewodniczący Marcin nie może się pogodzić, że został odsunięty na tor boczny. To trudne jeśli się miało ambicje bycia wicestarostą.

   1. Przez ile lat? Było powołane w poprzedniej kadencji przez tych ludzi, którzy rządzą obecnie. Wcześniej nie było takiego stanowiska! Nie ma go też w powiatach ościennych! Ciekawe czy w ogóle jest w jakimkolwiek powiecie o wielkości zbliżonej do naszego?

 13. Ciekawe jak określić człowieka, który zdradza i atakuje ludzi, którzy go bronili i wspierali w sądowej potyczce z panem Szymańskim? On ich sprzedaje, tak od razu po jednej kawie ze swoim wrogiem, bo ma w tym swój interes. Cynik…? Manipulant…? Bo uczciwy ideowiec, idealista, który broni interesów wyborców na pewno nie.
  Powtórzę pytanie i proszę nie usuwać komentarzy !

  Konkretnie proszę radny Marcinie określić jakie należy podjąć działania, aby szpital był dobrze zarządzany? Konkretnie, bez lania wody, w stylu źle zarządzany, bo tak to każdy idiota może powiedzieć. Chyba znasz się pan na zarządzaniu skoro wiesz, że jest źle zarządzany?

  ps, czytając ten tekst, śmieszy mnie jedno, sieje radny ferment i prostackie zaczepki do zarządu, a na koniec błaga starostę, aby nie kierował się nienawiścią. Czytaj, prosi, aby dać możliwość pobawienia się w piaskownicy, bo on tak chciałby sobie pobudować własne babki z piasku, no i zostać 4 członkiem zarządu. Płatnym oczywiście. O to pewno chodzi!

  1. Kto wspierał z radnych Strózyńskiego w sprawie sądowej ? W jaki sposób można jaśniej ? Bo chyba nie chodzi o dwulicowców którzy się dostali i miłość i zgodę pielęgnują.

 14. W końcu ktoś powiedział prawdę. A co zrobi powiat jak jednak szpital przegra w sadzie sprawę o odszkodowanie.

 15. Jeden odważny co prawdę powiedział, a gdzie jest reszta radnych powiatu ? Szkoła w Ptaszkowie jeszcze działa ? Co z Liceum i kłopotami dyrektora o też było w latach 2010 – 2014 ale kto ruszy dyrektora jak na jednej liście startował wiadomo z kim … Szpital to już kpina całkowita. Wszędzie się wmawia oszczędności a w starostwie proszę można, a jak można bo nie za swoje to hulaj dusza póki piekła nie ma !

 16. Same nieuki się tu wypowiadają nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafią. Pytania biorą za odpowiedzi, a rozważania za insynuacje. W jakim kraju żyjemy że tylko jeden radny ma odwagę powiedzieć prawdę, wyrazić swoje myśli i rozważania ?

  1. Pan kolega chyba ma problem ze zrozumieniem intencji zawartej w tekście. Jest pełno zwrotów obrażających i zniesławiających, to nie jest zgodne z prawem. Niech Pan poda rękę Panu Marcinowi, bo obydwoje tylko obrażacie ludzi.

 17. Panie Marcinie, w jakiej teraz atmosferze chce Pan dalej pracować w Radzie Powiatu? Po tej Pana wypowiedzi powinien mieć Pan honor(jeśli wie Pan co to jest) i odejść z Rady. Pańczak też niech odejdzie razem z Panem. PiS-owcy w powiecie grodziskim to wstyd dla wyborców PiSu. Awanturnicy bez kultury osobistej.

  1. Brawo p.Marcinie.A gdzie pozostali radni PiS-u.Dzięki Marcinowi zostaliśmy oświeceni na temat działalności powiatu,którego jesteśmy podatnikami.Pora coś z tym zrobić.Rzeczywiście szpital o słabej kondycji i to przez brak nadzoru.*8.000 000 milionów kary za nie dotrzymanie umowy?Osoba odpowiedzialna z ten stan rzeczy. powinna zapłacić dług z własnej kieszeni a nie obarczać winą obecnego Ordynatora.W przeciwieństwie do p.Waldka stwierdzam,że jestem dumny,że p.Marcin reprezentuje PiS.Więcej takich radnych a powiat grodziski rozkwitnie.

   1. Co ma ordynator do długu. Umowy podpisuje dyrektor ZOZu. Odpowiedzialną za te 8 milionów będzie obezna pani dyrektor bo to ona nie wywiązała się z zapisów umowy.

 18. Może brakuje Marcinowi dyplomacji i politycznego doświadczenia, ale czy napisał nieprawdę? Czy oświata ponadgimnazjalna jest dofinansowana? Czy szpital był dobrze zarządzany? Czy potrzebne jest w starostwie stanowisko członka zarządu dla p. Górnego? Nie wystarczy starosta i jego zastępca?

  1. widocznie nie wystarczy skoro przez tyle lat jest to stanowisko powoływane. Większość zagłosowała za, a może PiS zaraz powie, że wybory zostały sfałszowane?
   Przewodniczący Marcin nie może się pogodzić, że został odsunięty na tor boczny. To trudne jeśli się miało ambicje bycia wicestarostą.

   1. Przez ile lat? Było powołane w poprzedniej kadencji przez tych ludzi, którzy rządzą obecnie. Wcześniej nie było takiego stanowiska! Nie ma go też w powiatach ościennych! Ciekawe czy w ogóle jest w jakimkolwiek powiecie o wielkości zbliżonej do naszego?

 19. Niech Pan już nie słucha podpowiedzi od swoich kolegów, tak jak w tej sprawie, bo to Pan teraz stracił bardzo dużo i niestety pozostanie na długie lata niesmak i nikt nie będzie chciał z Wami współpracować. Ale dał się Pan wmanewrować.

 20. Niech Pan już nie słucha podpowiedzi od swoich kolegów, tak jak w tej sprawie, bo to Pan teraz stracił bardzo dużo i niestety pozostanie na długie lata niesmak i nikt nie będzie chciał z Wami współpracować. Ale dał się Pan wmanewrować.

 21. BRAWO,BRAWO Panie Marcinie to jest szczera prawda a w jednostkach powiatu też burdel wywala się pieniądze lekką ręką i prowadzi mobing , mam nadzieję że ekipa radnych PSL i SLD weźmie sobie do serca

 22. BRAWO,BRAWO Panie Marcinie to jest szczera prawda a w jednostkach powiatu też burdel wywala się pieniądze lekką ręką i prowadzi mobing , mam nadzieję że ekipa radnych PSL i SLD weźmie sobie do serca

 23. Kliki rzadzace gminami powiatami itd, sa juz tak scementowane, ze nawet wyborcy w ich wierza, ludzie chyba nie zasluguja na normalne rzady ( wnioskuje po niektorych komentarzach).Polak i przed i po szkodzie głupi.:( Moze sie obudzicie jak zamkna szpital albo każa wam sie na dlug zrzucic.Krytykowac kogos,kto staje za ludzmi i jest przeciw betonowej klice to poprostu prostota ( Polska niedorosla do demokracji).Ostatnie, mowienie ze ktos niedorósl do polityki, to strzelanie sobie w stope, bo to wlasnie pokazuje ze ktos mlodszy zna sie lepiej jak stary beton!!!

 24. Jedno co umie pan Marcin to krytykować i obrażać. Kiedyś tak się zapędził w krytykowaniu i obrażaniu, że połowa grodziskiej Rady Miejskiej wytoczyła mu proces, który wygrała. Myślę, że pan Marcin powinien zadbać przede wszystkim o uzupełnienie swojego wykształcenia i o poprawienie własnej kultury osobistej. Cały czas się zastanawiam, czy taka partia jak PIS nie ma lepszych swoich przedstawicieli w powiecie grodziskim? Dobrze , że jest pani Jaśkowiak. Jej wybór na przewodniczącą Rady Powiatu to przykład mądrego kompromisu. Pozostali przedstawiciele tej partii w Radzie Powiatu to moim zdaniem nieporozumienie.

  1. Oj faktycznie przegrał i przez to karany wyrokiem dostał nominację na radnego od sędziego 🙂 Co za debilizm! Ciekawi mnie jakie wykształcenie ma pan Zgaiński starosta obecny ? Czy wiesz kibol że za takie stwierdzenia można Cie podać do sądu o naruszenie dóbr osobistych i pewnie przegrasz sprawę w sadzie z radnym. Pisz na temat i merytorycznie a nie zmieniaj temat.

   1. Nikt jakoś nie pisze z Was,że p.Marcin,któremu zakładano sprawy karalne,(tak robi się w naszym państwie członkom Pis-u)wygrał wszystkie i został uniewinniony z zarzutów.Z czystym sumieniem, z czystą kartą mógł ubiegać się o mandat radnego powiatowego.Skąd w tym narodzie tyle zajadłości.!!!A co ,krytykować nie wolno.? Jeżeli dzieje się ewidentne zło każdy ma prawo do krytyki a jako radny ma nawet obowiązek ujawnić je.

    1. Wolno krytykować tylko warto mieć na uwadze merytorykę zarzutów, a nie bezsensownie uderzać w każdego kto jest przeciw. Tak gwoli przypomnienia Marcin Stróżyński niedawno w ramach PRZEGRANEJ sprawy musiał przeprosić Burmistrza Grodziska publicznie w mediach 😉

     1. A czy była sprawa ? Bo jak nie to za insynuację też grozi kara.

 25. Kliki rzadzace gminami powiatami itd, sa juz tak scementowane, ze nawet wyborcy w ich wierza, ludzie chyba nie zasluguja na normalne rzady ( wnioskuje po niektorych komentarzach).Polak i przed i po szkodzie głupi.:( Moze sie obudzicie jak zamkna szpital albo każa wam sie na dlug zrzucic.Krytykowac kogos,kto staje za ludzmi i jest przeciw betonowej klice to poprostu prostota ( Polska niedorosla do demokracji).Ostatnie, mowienie ze ktos niedorósl do polityki, to strzelanie sobie w stope, bo to wlasnie pokazuje ze ktos mlodszy zna sie lepiej jak stary beton!!!

 26. Tak to jest, że najprościej jest krytykować, trudniej zaś budować.

  Paradoksalnie – cieszyłem się, że P. Stróżyński dostał się do Rady Powiatu, bo wreszcie miałby okazję pokazać co potrafi zbudować – jak do tej pory zajmował się w zasadzie jedynie krytykowaniem cudzych działań i opowiadaniem że wszystko jest źle.
  W Radzie Powiatu zawiązała się ponownie szeroka koalicja – co chyba samo w sobie nie jest niczym złym. Lepiej bowiem pracować wspólnie, niż marnować czas na wojenki na górze zwłaszcza, że sytuacja w powiecie faktycznie nie jest różowa (w odróżnieniu od szkoły 😉 ). Pan Marcin miałby więc możliwość wykazania się swoją wiedzą, umiejętnościami, pomysłami i wdrożenia słusznych wg siebie rozwiązań, które na dodatek będą skuteczne i będą dowodem na to, że P. Marcin potrafi krytykowane przez siebie sprawy załatwić porządnie, skutecznie i dobrze dla ogółu

  Niestety. Pan Marcin tym wystąpieniem staje ponownie w opozycji – również do koleżanek i kolegów ze swojego ugrupowania. Pomijam już, że część głoszonych tez nadaje się znów dla Sądu – bo padają wprost oskarżenia o łamanie prawa. Spodziewam się, że zamiast pracować na rzecz rozwiązywania problemów, Pan Marcin przyjmie znowu postawę opozycjonisty i będzie się kreował na “jedynego sprawiedliwego” i “wiedzącego najlepiej”, który przez całą kadencję będzie opowiadał o tym że wszystko jest źle i inni to tacy i owacy. Obawiam się częstowania nas wypowiedziami pełnymi ogólników i frazesów przy jednoczesnym braku konkretów i propozycji rozwiązań.

  Szkoda.

  1. “W Radzie Powiatu zawiązała się ponownie szeroka koalicja – co chyba samo w sobie nie jest niczym złym. ” Daj spokój. Przecież to koalicja stołkowa. Utrzymywana tylko po ty by lider każdego z ugrupowań miał stołek. Zresztą z tego powodu ustanowiono stanowisko etatowego członka zarządu, którego wcześniej nie było.

   1. Może i koalicja jest stołkowa, ale byli w niej wszyscy radni, co dawało największe możliwości współpracy. Na przykładzie cudów, jakie się w Tomyślu dzieją po wyborach możesz zobaczyć, jak to jest gdy się nie mogą dogadać i zaczynają sobie to czy tamto co chwilę udowadniać. Układ jest taki, że niepełna koalicja w powiecie mogłaby nie oglądać się jakoś specjalnie na opozycję. W tym układzie opozycjoniści tracą realny wpływ na bieg działań i mogą jedynie głośno krzyczeć, ze coś idzie nie tak. Jeśli jest szeroka koalicja, to nie tracimy czasu na boksowanie się, które zazwyczaj nic nie daje, a za to można przy jednym stole ustalić działania akceptowane przez wszystkich – w tym również przez potencjalnych opozycjonistów.

    1. Jakiej współpracy? Ta koalicja rozkłada powiat.
     Jedno co mi na myśl przychodzi to cytat z Rejsu: “Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.” Tylko temu służy ta koalicja.

     1. A większościowa koalicja PSL – SLD za czasów Handki to niby tylko budowała? Nie była stołkowa?
      Proponuję 4 płatnego członka zarządu, Stróżyńskiego, bo o to chodzi, został pominięty w rozdaniu, więc zobaczymy czy będzie stołkowa czy podłogowa?
      Poza tym taka była wola wyborców.

     2. Jeżeli do koalicji wchodzą wszystkie ugrupowania, a taka sytuacja miała miejsce w poprzedniej kadencji to nie jest to normalne. Cztery ugrupowania – cztery stołki i brak opozycji. Jaki to może mieć cel?

 27. wg. mnie oczywiscie,że szpital zostanie zamkniety i to bedzie ,,zasluga “radnych z forum, a radnego Kłaka w sczególności, nie lepiej panie radny zająć sie wnukami?

 28. Jedno co umie pan Marcin to krytykować i obrażać. Kiedyś tak się zapędził w krytykowaniu i obrażaniu, że połowa grodziskiej Rady Miejskiej wytoczyła mu proces, który wygrała. Myślę, że pan Marcin powinien zadbać przede wszystkim o uzupełnienie swojego wykształcenia i o poprawienie własnej kultury osobistej. Cały czas się zastanawiam, czy taka partia jak PIS nie ma lepszych swoich przedstawicieli w powiecie grodziskim? Dobrze , że jest pani Jaśkowiak. Jej wybór na przewodniczącą Rady Powiatu to przykład mądrego kompromisu. Pozostali przedstawiciele tej partii w Radzie Powiatu to moim zdaniem nieporozumienie.

  1. Oj faktycznie przegrał i przez to karany wyrokiem dostał nominację na radnego od sędziego 🙂 Co za debilizm! Ciekawi mnie jakie wykształcenie ma pan Zgaiński starosta obecny ? Czy wiesz kibol że za takie stwierdzenia można Cie podać do sądu o naruszenie dóbr osobistych i pewnie przegrasz sprawę w sadzie z radnym. Pisz na temat i merytorycznie a nie zmieniaj temat.

   1. Nikt jakoś nie pisze z Was,że p.Marcin,któremu zakładano sprawy karalne,(tak robi się w naszym państwie członkom Pis-u)wygrał wszystkie i został uniewinniony z zarzutów.Z czystym sumieniem, z czystą kartą mógł ubiegać się o mandat radnego powiatowego.Skąd w tym narodzie tyle zajadłości.!!!A co ,krytykować nie wolno.? Jeżeli dzieje się ewidentne zło każdy ma prawo do krytyki a jako radny ma nawet obowiązek ujawnić je.

    1. Wolno krytykować tylko warto mieć na uwadze merytorykę zarzutów, a nie bezsensownie uderzać w każdego kto jest przeciw. Tak gwoli przypomnienia Marcin Stróżyński niedawno w ramach PRZEGRANEJ sprawy musiał przeprosić Burmistrza Grodziska publicznie w mediach 😉

     1. A czy była sprawa ? Bo jak nie to za insynuację też grozi kara.

 29. Tak to jest, że najprościej jest krytykować, trudniej zaś budować.

  Paradoksalnie – cieszyłem się, że P. Stróżyński dostał się do Rady Powiatu, bo wreszcie miałby okazję pokazać co potrafi zbudować – jak do tej pory zajmował się w zasadzie jedynie krytykowaniem cudzych działań i opowiadaniem że wszystko jest źle.
  W Radzie Powiatu zawiązała się ponownie szeroka koalicja – co chyba samo w sobie nie jest niczym złym. Lepiej bowiem pracować wspólnie, niż marnować czas na wojenki na górze zwłaszcza, że sytuacja w powiecie faktycznie nie jest różowa (w odróżnieniu od szkoły 😉 ). Pan Marcin miałby więc możliwość wykazania się swoją wiedzą, umiejętnościami, pomysłami i wdrożenia słusznych wg siebie rozwiązań, które na dodatek będą skuteczne i będą dowodem na to, że P. Marcin potrafi krytykowane przez siebie sprawy załatwić porządnie, skutecznie i dobrze dla ogółu

  Niestety. Pan Marcin tym wystąpieniem staje ponownie w opozycji – również do koleżanek i kolegów ze swojego ugrupowania. Pomijam już, że część głoszonych tez nadaje się znów dla Sądu – bo padają wprost oskarżenia o łamanie prawa. Spodziewam się, że zamiast pracować na rzecz rozwiązywania problemów, Pan Marcin przyjmie znowu postawę opozycjonisty i będzie się kreował na “jedynego sprawiedliwego” i “wiedzącego najlepiej”, który przez całą kadencję będzie opowiadał o tym że wszystko jest źle i inni to tacy i owacy. Obawiam się częstowania nas wypowiedziami pełnymi ogólników i frazesów przy jednoczesnym braku konkretów i propozycji rozwiązań.

  Szkoda.

  1. “W Radzie Powiatu zawiązała się ponownie szeroka koalicja – co chyba samo w sobie nie jest niczym złym. ” Daj spokój. Przecież to koalicja stołkowa. Utrzymywana tylko po ty by lider każdego z ugrupowań miał stołek. Zresztą z tego powodu ustanowiono stanowisko etatowego członka zarządu, którego wcześniej nie było.

   1. Może i koalicja jest stołkowa, ale byli w niej wszyscy radni, co dawało największe możliwości współpracy. Na przykładzie cudów, jakie się w Tomyślu dzieją po wyborach możesz zobaczyć, jak to jest gdy się nie mogą dogadać i zaczynają sobie to czy tamto co chwilę udowadniać. Układ jest taki, że niepełna koalicja w powiecie mogłaby nie oglądać się jakoś specjalnie na opozycję. W tym układzie opozycjoniści tracą realny wpływ na bieg działań i mogą jedynie głośno krzyczeć, ze coś idzie nie tak. Jeśli jest szeroka koalicja, to nie tracimy czasu na boksowanie się, które zazwyczaj nic nie daje, a za to można przy jednym stole ustalić działania akceptowane przez wszystkich – w tym również przez potencjalnych opozycjonistów.

    1. Jakiej współpracy? Ta koalicja rozkłada powiat.
     Jedno co mi na myśl przychodzi to cytat z Rejsu: “Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.” Tylko temu służy ta koalicja.

     1. A większościowa koalicja PSL – SLD za czasów Handki to niby tylko budowała? Nie była stołkowa?
      Proponuję 4 płatnego członka zarządu, Stróżyńskiego, bo o to chodzi, został pominięty w rozdaniu, więc zobaczymy czy będzie stołkowa czy podłogowa?
      Poza tym taka była wola wyborców.

     2. Jeżeli do koalicji wchodzą wszystkie ugrupowania, a taka sytuacja miała miejsce w poprzedniej kadencji to nie jest to normalne. Cztery ugrupowania – cztery stołki i brak opozycji. Jaki to może mieć cel?

 30. wg. mnie oczywiscie,że szpital zostanie zamkniety i to bedzie ,,zasluga “radnych z forum, a radnego Kłaka w sczególności, nie lepiej panie radny zająć sie wnukami?

 31. Brawo Pani Marcinie. Osoby ktore wypowiadają się przeciwko Panu tutaj to prawdopodobnie lizusy tej wladzy. Prosze nie martwic się nimi.

 32. Szkoda że Stróżyński jest takim dyplomatą i potrafi kulturalnie dyskutować a nawet przeprosić bo gdyby był jak poseł Niesiołowski z PO to by wrzeszczał tak :

  “Matki do garów, won z Sejmu.

  Więcej dzieci już nie mogliście mieć?!

  We łbach się poprzewracało, ustawy będą pisać! Od tego są wybrańcy narodu, a nie motłoch!

  Trzeba w końcu zlikwidować te ustawy obywatelskie i wreszcie będzie spokój!

  Do Sejmu przestaniemy wpuszczać i skończą się wycieczki!

  Żal mi was, bo na wiosnę wszystkie bałwany topnieją.

  Awanturnicy, w dodatku wzięli ze sobą dzieci, a to już obrzydliwe.

  Dzieci was nie obchodzą, do władzy chcecie się dorwać. Po moim trupie!”

 33. Brawo Pani Marcinie. Osoby ktore wypowiadają się przeciwko Panu tutaj to prawdopodobnie lizusy tej wladzy. Prosze nie martwic się nimi.

 34. Szkoda że Stróżyński jest takim dyplomatą i potrafi kulturalnie dyskutować a nawet przeprosić bo gdyby był jak poseł Niesiołowski z PO to by wrzeszczał tak :

  “Matki do garów, won z Sejmu.

  Więcej dzieci już nie mogliście mieć?!

  We łbach się poprzewracało, ustawy będą pisać! Od tego są wybrańcy narodu, a nie motłoch!

  Trzeba w końcu zlikwidować te ustawy obywatelskie i wreszcie będzie spokój!

  Do Sejmu przestaniemy wpuszczać i skończą się wycieczki!

  Żal mi was, bo na wiosnę wszystkie bałwany topnieją.

  Awanturnicy, w dodatku wzięli ze sobą dzieci, a to już obrzydliwe.

  Dzieci was nie obchodzą, do władzy chcecie się dorwać. Po moim trupie!”

 35. Dobrze panowie wróćmy do tematu, a nie udowadniania sobie kto jest lepszym dyplomatom Macierewicz czy Niesiołowski.

  Panie Stróżyński jeszcze raz pytam o dobre zarządzanie szpitalem, jakie decyzje pan podejmiesz w zarządzaniu? Twierdzisz pan, że wiesz jak więc czekam, chciałbym się coś dowiedzieć. Konkretnie, bez lania wody.

  1. Doucz się! Jak nie wiesz że od tego jest Zarząd. Pan Stróżyński nigdzie w tekście nie wspomniał że tak twierdzi więc naucz się czytać ze zrozumieniem, a pytania skieruj do Zarządu który rozkłada powiat.

 36. Chyba kolega z PiSu się pogubił i to rozgoryczenie z bezsilności zawiodło go do takiej niesmacznej formy załatwiania interesów politycznych. Nie tędy droga. Wzoruje się Pan na Niesiołowskim czy Macierewiczu? Obraził Pan Starostę i Zarząd Powiatu i potem błaga Pan o swoje kandydatury w komisjach. To Tylko świadczy, że z Pana to Duże Dziecko, które powinno się pytać mamusi jak postępować 🙂

  1. A czym to Pan Marcin obraził Pana Starostę i Zarząd pisząc prawdę i nikogo nie obrzucając obelgami

 37. Dobrze panowie wróćmy do tematu, a nie udowadniania sobie kto jest lepszym dyplomatom Macierewicz czy Niesiołowski.

  Panie Stróżyński jeszcze raz pytam o dobre zarządzanie szpitalem, jakie decyzje pan podejmiesz w zarządzaniu? Twierdzisz pan, że wiesz jak więc czekam, chciałbym się coś dowiedzieć. Konkretnie, bez lania wody.

  1. Doucz się! Jak nie wiesz że od tego jest Zarząd. Pan Stróżyński nigdzie w tekście nie wspomniał że tak twierdzi więc naucz się czytać ze zrozumieniem, a pytania skieruj do Zarządu który rozkłada powiat.

 38. Chyba kolega z PiSu się pogubił i to rozgoryczenie z bezsilności zawiodło go do takiej niesmacznej formy załatwiania interesów politycznych. Nie tędy droga. Wzoruje się Pan na Niesiołowskim czy Macierewiczu? Obraził Pan Starostę i Zarząd Powiatu i potem błaga Pan o swoje kandydatury w komisjach. To Tylko świadczy, że z Pana to Duże Dziecko, które powinno się pytać mamusi jak postępować 🙂

  1. A czym to Pan Marcin obraził Pana Starostę i Zarząd pisząc prawdę i nikogo nie obrzucając obelgami

 39. wreszcie się ktoś obudził i ruszył to bagienko to nie jest sprawa polityczna tylko dotyczy mieszkańców powiatu grodziskiego

 40. PIS to nie moja bajka ale już dawno temu pisałem na forum o etatach i
  szpitalu.Nawet pokusiłem się o sprawdzenie w ilu powiatach jest jeszcze
  etatowy członek .I cóż się okazuje żr tylko 16% posiada taką funkcję .
  Ale cóż nasz zadłużony na grube miliony powiat stać na takie wydatki bo
  czym jest 100tys wobec 8mln?Panie Marcinie proponuję jeszcze sprawdzić
  dlaczego w roku kiedy powiat starał się o pożyczkę zmieniono zasady
  korzystania przez szkoły z hali sportowej.Wcześniej szkoły nie płaciły
  ani złotówki a przed wzięciem kredytu zmieniono zasady i szkoły muszą
  płacić grubą kasę za korzystanie z hali.Żeby było śmieszniej to szkoły
  są finansowane przez starostwo. Ale można było w danym momencie wykazać
  wpływy do kasy i być bardziej wiarygodnym wobec kredytodawcy. Tylko ,że
  taki obrót pieniędzmi w niektórych kręgach ma swoją nazwę i chyba jest
  zabroniony.

  1. To sprawa do NIK-u raczej. Chyba nasi etatowi posunęli się za daleko. Słyszałem że pan Stróżyński miał naradę z kilkoma prawnikami i chce skierować jakiś wniosek do prokuratury ciekawe o co chodzi. Oj będzie się działo, bardzo się cieszę że choć jeden uczciwy człowiek się znalazł i zabiera się za ten fyrtel.

 41. wreszcie się ktoś obudził i ruszył to bagienko to nie jest sprawa polityczna tylko dotyczy mieszkańców powiatu grodziskiego

 42. PIS to nie moja bajka ale już dawno temu pisałem na forum o etatach i
  szpitalu.Nawet pokusiłem się o sprawdzenie w ilu powiatach jest jeszcze
  etatowy członek .I cóż się okazuje żr tylko 16% posiada taką funkcję .
  Ale cóż nasz zadłużony na grube miliony powiat stać na takie wydatki bo
  czym jest 100tys wobec 8mln?Panie Marcinie proponuję jeszcze sprawdzić
  dlaczego w roku kiedy powiat starał się o pożyczkę zmieniono zasady
  korzystania przez szkoły z hali sportowej.Wcześniej szkoły nie płaciły
  ani złotówki a przed wzięciem kredytu zmieniono zasady i szkoły muszą
  płacić grubą kasę za korzystanie z hali.Żeby było śmieszniej to szkoły
  są finansowane przez starostwo. Ale można było w danym momencie wykazać
  wpływy do kasy i być bardziej wiarygodnym wobec kredytodawcy. Tylko ,że
  taki obrót pieniędzmi w niektórych kręgach ma swoją nazwę i chyba jest
  zabroniony.

  1. To sprawa do NIK-u raczej. Chyba nasi etatowi posunęli się za daleko. Słyszałem że pan Stróżyński miał naradę z kilkoma prawnikami i chce skierować jakiś wniosek do prokuratury ciekawe o co chodzi. Oj będzie się działo, bardzo się cieszę że choć jeden uczciwy człowiek się znalazł i zabiera się za ten fyrtel.

 43. W okresie komuny jak ktoś domagał się prawdy to był wrogiem politycznym , teraz gdy obywatel domaga się prawdy to też jest to sprawa polityczna. Więc pytam POLITYCZNIE co robi członek partii PO za co bierze pieniądze jako ETATOWY CZŁONEK ZARZĄDUi to w sytuacji gdy jego profesjonalizm w zarządzaniu powiatem doprowadził do jego zadłużenia , czy jego celem jest dalsze zadłużenie powiatu a w perspektywie – realizacja programu. PO -Prywatyzacje szpitala ??

 44. Do jonta, autora tekstu Marcina S. i nieoszłego vicestarosty Marcina S.

  Oświeć mnie nie douczonego, więc pytam.

  “….Kandydowalem po to, aby przeprowadzić dobre zmiany w powiecie….”

  Jakie to mają być dobre zmiany? Czego dotyczą? Jak je przeprowadzić? Konkretnie proszę, bez lania wody przedwyborczej.

  “…Zarząd przez poprzednie lata zaniedbał wiele obowiązków oraz pogwałcił wiele przepisów…”

  Co zaniedbał i jakie paragrafy prawne złamał? Konkretnie proszę, bez lania wody.

  “…Szpital powiatowy, na który idzie większość budżetu powiatowego nieuchronnie zmierza w złą stronę przez złe zarządzanie…”

  Proszę o przykład dobrego zarządzenia, bo nie jestem po studiach z zarządzania, ale chcę wiedzieć jakie jest dobre. Jeśli twierdzisz, że złe to wiesz pewno jakie jest dobre decyzje menadżerskie.

 45. W okresie komuny jak ktoś domagał się prawdy to był wrogiem politycznym , teraz gdy obywatel domaga się prawdy to też jest to sprawa polityczna. Więc pytam POLITYCZNIE co robi członek partii PO za co bierze pieniądze jako ETATOWY CZŁONEK ZARZĄDUi to w sytuacji gdy jego profesjonalizm w zarządzaniu powiatem doprowadził do jego zadłużenia , czy jego celem jest dalsze zadłużenie powiatu a w perspektywie – realizacja programu. PO -Prywatyzacje szpitala ??

 46. Do jonta, autora tekstu Marcina S. i nieoszłego vicestarosty Marcina S.

  Oświeć mnie nie douczonego, więc pytam.

  “….Kandydowalem po to, aby przeprowadzić dobre zmiany w powiecie….”

  Jakie to mają być dobre zmiany? Czego dotyczą? Jak je przeprowadzić? Konkretnie proszę, bez lania wody przedwyborczej.

  “…Zarząd przez poprzednie lata zaniedbał wiele obowiązków oraz pogwałcił wiele przepisów…”

  Co zaniedbał i jakie paragrafy prawne złamał? Konkretnie proszę, bez lania wody.

  “…Szpital powiatowy, na który idzie większość budżetu powiatowego nieuchronnie zmierza w złą stronę przez złe zarządzanie…”

  Proszę o przykład dobrego zarządzenia, bo nie jestem po studiach z zarządzania, ale chcę wiedzieć jakie jest dobre. Jeśli twierdzisz, że złe to wiesz pewno jakie jest dobre decyzje menadżerskie.

 47. Panie i Panowie Grodziscy “Dziennikarze” proszę brać wzór ze stylu i pisowni Pana Marcina bo w waszych niby gazetach to o pomstę woła

 48. Będzie znowu awantura, którą rozpoczął PiS. Nie mogą się koledzy pogodzić z marginalizacją w radzie powiatu i wszczynają wojnę. Przeraża mnie to że za pomocą prasy i internetu przeprowadzają zagrywki, które doprowadzą właśnie do czego? PiS konsultuje się z adwokatami i radcami prawnymi żeby postawić Zarządowi zarzuty to kolejny news, który któryś z Pisiorów sprzedał do opinii publicznej. Brak słów na to co teraz będzie się działo w powiecie przez kilku zawziętych działaczy z PiS o wygórowanych ambicjach politycznych. Zamiast naprawiać Powiat to wszyscy będą się teraz zajmować wojenką i podchodami jakiegoś pseudo działacza.

  1. Nie cierpię PiSiorów i wszystkich prawicowych odchyleńców ale w tym wypadku przyznaję mu rację to co się dzieje w naszym powiecie nadaje się do prokuratury. Po kiego wafla nam członek etatowy? za dużo kasy mamy?

 49. Młody człowieku – czy nie lepiej przyłączyć się do tego towarzystwa i dalej kręcić lody zgodnie z zaleceniami niejakiej Sawickiej – po co Ci to ? Zostaniesz nazwany oszołomem , a pamiętaj , że na sile nie wolno nikogo uszczęśliwiać W ŻYCIU LICZY SIĘ TYLKO KASA

 50. Panie i Panowie Grodziscy “Dziennikarze” proszę brać wzór ze stylu i pisowni Pana Marcina bo w waszych niby gazetach to o pomstę woła

 51. Będzie znowu awantura, którą rozpoczął PiS. Nie mogą się koledzy pogodzić z marginalizacją w radzie powiatu i wszczynają wojnę. Przeraża mnie to że za pomocą prasy i internetu przeprowadzają zagrywki, które doprowadzą właśnie do czego? PiS konsultuje się z adwokatami i radcami prawnymi żeby postawić Zarządowi zarzuty to kolejny news, który któryś z Pisiorów sprzedał do opinii publicznej. Brak słów na to co teraz będzie się działo w powiecie przez kilku zawziętych działaczy z PiS o wygórowanych ambicjach politycznych. Zamiast naprawiać Powiat to wszyscy będą się teraz zajmować wojenką i podchodami jakiegoś pseudo działacza.

  1. Nie cierpię PiSiorów i wszystkich prawicowych odchyleńców ale w tym wypadku przyznaję mu rację to co się dzieje w naszym powiecie nadaje się do prokuratury. Po kiego wafla nam członek etatowy? za dużo kasy mamy?

 52. Młody człowieku – czy nie lepiej przyłączyć się do tego towarzystwa i dalej kręcić lody zgodnie z zaleceniami niejakiej Sawickiej – po co Ci to ? Zostaniesz nazwany oszołomem , a pamiętaj , że na sile nie wolno nikogo uszczęśliwiać W ŻYCIU LICZY SIĘ TYLKO KASA

 53. Podobno czeka nas następna klęska .Potomkowie właścicieli pałacu w Kotowie chcą przejąć obiekt i mają duże szanse w sądzie , Czyli szkoła zniknie z mapy powiatu.

 54. Szkoła w Kotowie należy do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. więc jak ma zniknąć z mapy powiatu? Nie zniknie, jeżeli to będzie tylko mniej sal lekcyjnych.

 55. Podobno czeka nas następna klęska .Potomkowie właścicieli pałacu w Kotowie chcą przejąć obiekt i mają duże szanse w sądzie , Czyli szkoła zniknie z mapy powiatu.

 56. Szkoła w Kotowie należy do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. więc jak ma zniknąć z mapy powiatu? Nie zniknie, jeżeli to będzie tylko mniej sal lekcyjnych.

 57. Marcin dlaczego atakujesz teraz tylko władze powiatu, a burmistrza ciągle przepraszasz w prasie lokalnej?

  1. Ciągle to znaczy ile razy w ostatnim roku ? Ja żadnego ataku nie widzę pisze co sądzi o władzy w powiecie do tego ma każdy prawo, bez wulgaryzmów więc jaki atak ?

 58. Kabareton z panem Marcinem rozkręca się na dobre. Jakie było moje zdziwienie, kiedy prawdomówny i zawsze doskonale poinformowany pan Marcin Stróżyński na łamach tygodnika Nasz Dzień Po Dniu numer nr 9 z 24 lutego 2015 roku na stronie 3 zaczyna – serdecznie przepraszać burmistrza Grodziska Wielkopolskiego pana Henryka Szymańskiego……. I tu zaczyna się wymienianie jego najróżniejszych wątpliwych informacji , które publicznie ujawniał 7 listopada 2014 roku. Nic nowego u tego pana. Może pan Marcin ujawniłby szczegóły tej sprawy podobnie jak historii z grodziskimi radnymi i jednocześnie umożliwił mieszkańcom powiatu grodziskiego własny osąd, kogo mają się wstydzić w radzie powiatu. Nie wiem czy można w ogóle pana Marcina traktować poważnie. Pewno nie, ale jestem przekonany , że na wesoło z całą pewnością tak. W końcu dobry kabaret będziemy mieli na miejscu.

 59. Marcin dlaczego atakujesz teraz tylko władze powiatu, a burmistrza ciągle przepraszasz w prasie lokalnej?

  1. Ciągle to znaczy ile razy w ostatnim roku ? Ja żadnego ataku nie widzę pisze co sądzi o władzy w powiecie do tego ma każdy prawo, bez wulgaryzmów więc jaki atak ?

 60. Kabareton z panem Marcinem rozkręca się na dobre. Jakie było moje zdziwienie, kiedy prawdomówny i zawsze doskonale poinformowany pan Marcin Stróżyński na łamach tygodnika Nasz Dzień Po Dniu numer nr 9 z 24 lutego 2015 roku na stronie 3 zaczyna – serdecznie przepraszać burmistrza Grodziska Wielkopolskiego pana Henryka Szymańskiego……. I tu zaczyna się wymienianie jego najróżniejszych wątpliwych informacji , które publicznie ujawniał 7 listopada 2014 roku. Nic nowego u tego pana. Może pan Marcin ujawniłby szczegóły tej sprawy podobnie jak historii z grodziskimi radnymi i jednocześnie umożliwił mieszkańcom powiatu grodziskiego własny osąd, kogo mają się wstydzić w radzie powiatu. Nie wiem czy można w ogóle pana Marcina traktować poważnie. Pewno nie, ale jestem przekonany , że na wesoło z całą pewnością tak. W końcu dobry kabaret będziemy mieli na miejscu.

  1. Widać Stróżyńskiego stać na przeprosiny burmistrza, a burmistrz nie taki zły że od razu leciał do sądu tylko kazał zamieścić przeprosiny i po sprawie. Po takiej potyczce politycznej nie jeden najgorszy przeciwnik stawał się dobrym sojusznikiem. Jeśli Stróżyński potrafił od siebie przeprosić burmistrza coś mi się wydaje że ciche przymierze może niebawem zostać zawarte, a nasi rajcy powiatowi czasem mogą się mocno zdziwić.

   1. Ja chyba śnie , facet który wypisywał bzdury wyssane z palca w czasie kampanii wyborczej próbując tym samy wprowadzić zamęt , teraz według Ciebie jest bohaterem ponieważ potrafi za to przeprosić ? Wszyscy doskonale wiemy że to nie pierwsza sytuacja w której niusy Pana Marcina legły w gruzach. To duży cios dla partii PiS która trzyma w swoich szeregach taką osobę.

    1. Bzdury czy raczej czysta kalkulacja ? Chyba zdał sobie sprawę że lepiej przeprosić skoro kapryśne dzieci tego chcą niż pięć lat kolejne chodzić po sądach i marnować czas na pytania czy zabrano dziecku zabawkę i czy odda się dzidzi zabawkę by nie płakała. Niech zajmą się rządzeniem a nie procesowaniem.

     1. bzdury piszesz lemingu i próbujesz odwrócić kota ogonem , gość który publicznie przeprasza tym samym przyznaje się do winy , przeciwnicy pis-u mają pewnie banany na twarzach widząc jakich partia dobiera sobie kompanów

     2. A ja widziałam dziś rano uśmiechniętego od ucha do ucha Stróżyńskiego. Więc nie wiem kto ma te miny ? Jak popatrzę na miny starostów (a oglądam codziennie w pracy) to mam wrażenie jakby mieli zatwardzenie.

 61. Trudno się dziwić, że kogoś takiego jak Marcin nie traktuje się poważnie. Chłopak powinien powrócić do szkoły uzupełnić wykształcenie, nabrać ogłady i kultury.

  1. Widać Stróżyńskiego stać na przeprosiny burmistrza, a burmistrz nie taki zły że od razu leciał do sądu tylko kazał zamieścić przeprosiny i po sprawie. Po takiej potyczce politycznej nie jeden najgorszy przeciwnik stawał się dobrym sojusznikiem. Jeśli Stróżyński potrafił od siebie przeprosić burmistrza coś mi się wydaje że ciche przymierze może niebawem zostać zawarte, a nasi rajcy powiatowi czasem mogą się mocno zdziwić.

   1. Ja chyba śnie , facet który wypisywał bzdury wyssane z palca w czasie kampanii wyborczej próbując tym samy wprowadzić zamęt , teraz według Ciebie jest bohaterem ponieważ potrafi za to przeprosić ? Wszyscy doskonale wiemy że to nie pierwsza sytuacja w której niusy Pana Marcina legły w gruzach. To duży cios dla partii PiS która trzyma w swoich szeregach taką osobę.

    1. Bzdury czy raczej czysta kalkulacja ? Chyba zdał sobie sprawę że lepiej przeprosić skoro kapryśne dzieci tego chcą niż pięć lat kolejne chodzić po sądach i marnować czas na pytania czy zabrano dziecku zabawkę i czy odda się dzidzi zabawkę by nie płakała. Niech zajmą się rządzeniem a nie procesowaniem.

     1. bzdury piszesz lemingu i próbujesz odwrócić kota ogonem , gość który publicznie przeprasza tym samym przyznaje się do winy , przeciwnicy pis-u mają pewnie banany na twarzach widząc jakich partia dobiera sobie kompanów

     2. A ja widziałam dziś rano uśmiechniętego od ucha do ucha Stróżyńskiego. Więc nie wiem kto ma te miny ? Jak popatrzę na miny starostów (a oglądam codziennie w pracy) to mam wrażenie jakby mieli zatwardzenie.

 62. Trudno się dziwić, że kogoś takiego jak Marcin nie traktuje się poważnie. Chłopak powinien powrócić do szkoły uzupełnić wykształcenie, nabrać ogłady i kultury.

 63. Panie Marcinie jesteś MISTRZEM. Takiej dyskusji tyle emocji nikt oprócz Pana nie byłby wstanie wywołać.Gratuluje!!! Chciałbym spytać czy nas pan też przeprosi? Skoro musiał Pan przepraszać Burmistrza wypadało by i mieszkańców za wprowadzenie w błąd.Może Pan nam napisze jak się pokończyły Pana procesy – to tak dla transparentności, o którą Pan tak walczy.

 64. Panie Marcinie jesteś MISTRZEM. Takiej dyskusji tyle emocji nikt oprócz Pana nie byłby wstanie wywołać.Gratuluje!!! Chciałbym spytać czy nas pan też przeprosi? Skoro musiał Pan przepraszać Burmistrza wypadało by i mieszkańców za wprowadzenie w błąd.Może Pan nam napisze jak się pokończyły Pana procesy – to tak dla transparentności, o którą Pan tak walczy.

 65. Z powodu nieustanych i nieuzasadnionych dyskusji na mój temat chciałbym poinformować że żadnego procesu nie było. Jestem osobą niekaraną przez co mogłem ubiegać się o mandat radnego. Tak więc wszelkie insynuacje i domniemania, sugestie iż jestem karany wyrokami są nieuzasadnione. Oczernianie dalsze mojej osoby w taki sposób będzie miało konsekwencje w sądzie.

  Przeprosiny z panem burmistrzem uzgodnione były na drodze polubownej już w zeszłym roku tak więc żadnego procesu również nie było. A rozmowy odbywały się już przed wyborami o zamieszczeniu przeprosin. Jak widać było stać mnie na przeprosiny. Czy politycy w Polsce maja honor by przeprosić ? Rzadko to widujemy. Tym samym uważam że nasze spory z panem burmistrzem są dawno załagodzone, a nasze spory z przeszłości nie będą barierą by realizować wspólne dobro dla ogółu społeczeństwa. Chciałbym również podziękować panu burmistrzowi za wspólny dialog oraz wiele pozytywnie dokończonych spraw na rzecz mieszkańców które pan burmistrz ciągle realizuje zmieniając po trochu Grodzisk Wlkp. na lepsze.

  Prosił bym merytorycznie przyjrzeć się tematowi który wywołałem w artykule, a nie usilnie zmieniać temat na poboczny i zamydlać sprawę która jest bardzo drażliwa aczkolwiek bardzo ważna dla powiatu. To być lub nie dla szpitala powiatowego jak i dla powiatu.

  Z poważaniem
  Marcin Stróżyński

  1. Panie Marcinie w związku z powyższym Pana oświadczeniem mam pytanie , dlaczego nie zamieścił Pan sprostowania i przeprosin przed wyborami ? (powyżej napisał Pan że taka decyzja zapadła przed wyborami). Czy ma Pan świadomość że w dniu 7 listopada 2014 r. podając do publicznej wiadomości nieprawdziwe informacje podpisując to swoim nazwiskiem wprowadził Pan w błąd głównie wyborców sugerując im nieuczciwość kandydata na burmistrza ? Rozumiem że na anons w gazecie trzeba czekać , ale jak doskonale wiemy na zamieszczenie posta z sprostowaniem i przeprosinami na http://www.grodzisk.org nie trzeba czekać. Czy nie uważa Pan że należałoby również skierować przeprosiny do tych wszystkich których Pan wprowadził w błąd podając nieprawdziwe informacje o których mowa w przeprosinach ? Pozdrawiam.

   1. Do pani wiadomości komentarz się pojawił dnia 7 listopada zaś 10 listopada był usunięty, a porozumienie z panem burmistrzem wyznaczało termin zamieszczenia przeprosin. Wszystko w temacie. Czy informację były prawdziwe czy nie, pozostawię bez komentarza. Pan burmistrz chciał przeprosin bo naruszało dobre imię jego rodziny więc przeprosiłem (choć uważam inaczej) ale nie chciało mi się przez 5 lat chodzić po sądach by w ostateczności sprawa została umorzona. Czas jest cenny a na głupoty nie ma sensu go tracić.

    1. Dziękuję Panie Marcinie za odpowiedź , czytając jednak Pana wypowiedź pozostaje mi wielki niesmak – coś napisałem , on twierdzi że to kłamstwo , a to go tam przeroszę , ale i tak uważam że napisałem dobrze , bo szkoda czasu na sądy. Niech Pan na spokojnie przeczyta co Pan napisał wyżej , bo dla mnie osobiście to nie głupoty na które nie ma sensu tracić czasu a zwykłe chamstwo i podburzanie opinii publicznej w czasie kampanii wyborczej.

     1. Nowo mowa PO-SLD widać Stróżyński ją opanował perfekt nie tylko PO-SLD się już umie nią posługiwać! Brawo PiS się uczy pijaru od mistrzów pokomunistycznego PZPR.

  2. Panie Marcinie S. niech Pan nie kłamie poces w sądzie Pan miał. Przewodniczący Rady publicznie o tym mówił. Nie wiemy tylko czy już się skończył a jeśli tak to jak.

  3. Niech Pan nawet tego “lazaretu” nie nazywa szpitalem tu nie ma kto leczyć po dostaniu udaru trzeba się starać o szpital w Nowym Tomyślu lub Kościanie bo tam jest sprzęt i fachowcy, którzy pomogą w Grodzisku jest bagno, trzeba szybko działać

 66. A jednak Marcina Stróżyńskiego nie można traktować poważnie. Wszystkim zainteresowanym proponuje prześledzenie jego postów na “Forum Grodziskim”.

  1. Zgadzam się ze Stróżyńskim nie da się kręcić lodów na boku za grube miliony z pieniędzy podatników! Człowiek jest nie poważny po co czepia się długów oraz jakiś układów ? Lepiej jak by do nich przystąpił tak by miał układy i kieszenie napchane a tak tylko jest brany jako niepoważny. Fakt to jest niepoważne zachowanie.

 67. Z powodu nieustanych i nieuzasadnionych dyskusji na mój temat chciałbym poinformować że żadnego procesu nie było. Jestem osobą niekaraną przez co mogłem ubiegać się o mandat radnego. Tak więc wszelkie insynuacje i domniemania, sugestie iż jestem karany wyrokami są nieuzasadnione. Oczernianie dalsze mojej osoby w taki sposób będzie miało konsekwencje w sądzie.

  Przeprosiny z panem burmistrzem uzgodnione były na drodze polubownej już w zeszłym roku tak więc żadnego procesu również nie było. A rozmowy odbywały się już przed wyborami o zamieszczeniu przeprosin. Jak widać było stać mnie na przeprosiny. Czy politycy w Polsce maja honor by przeprosić ? Rzadko to widujemy. Tym samym uważam że nasze spory z panem burmistrzem są dawno załagodzone, a nasze spory z przeszłości nie będą barierą by realizować wspólne dobro dla ogółu społeczeństwa. Chciałbym również podziękować panu burmistrzowi za wspólny dialog oraz wiele pozytywnie dokończonych spraw na rzecz mieszkańców które pan burmistrz ciągle realizuje zmieniając po trochu Grodzisk Wlkp. na lepsze.

  Prosił bym merytorycznie przyjrzeć się tematowi który wywołałem w artykule, a nie usilnie zmieniać temat na poboczny i zamydlać sprawę która jest bardzo drażliwa aczkolwiek bardzo ważna dla powiatu. To być lub nie dla szpitala powiatowego jak i dla powiatu.

  Z poważaniem
  Marcin Stróżyński

  1. Panie Marcinie w związku z powyższym Pana oświadczeniem mam pytanie , dlaczego nie zamieścił Pan sprostowania i przeprosin przed wyborami ? (powyżej napisał Pan że taka decyzja zapadła przed wyborami). Czy ma Pan świadomość że w dniu 7 listopada 2014 r. podając do publicznej wiadomości nieprawdziwe informacje podpisując to swoim nazwiskiem wprowadził Pan w błąd głównie wyborców sugerując im nieuczciwość kandydata na burmistrza ? Rozumiem że na anons w gazecie trzeba czekać , ale jak doskonale wiemy na zamieszczenie posta z sprostowaniem i przeprosinami na http://www.grodzisk.org nie trzeba czekać. Czy nie uważa Pan że należałoby również skierować przeprosiny do tych wszystkich których Pan wprowadził w błąd podając nieprawdziwe informacje o których mowa w przeprosinach ? Pozdrawiam.

   1. Do pani wiadomości komentarz się pojawił dnia 7 listopada zaś 10 listopada był usunięty, a porozumienie z panem burmistrzem wyznaczało termin zamieszczenia przeprosin. Wszystko w temacie. Czy informację były prawdziwe czy nie, pozostawię bez komentarza. Pan burmistrz chciał przeprosin bo naruszało dobre imię jego rodziny więc przeprosiłem (choć uważam inaczej) ale nie chciało mi się przez 5 lat chodzić po sądach by w ostateczności sprawa została umorzona. Czas jest cenny a na głupoty nie ma sensu go tracić.

    1. Dziękuję Panie Marcinie za odpowiedź , czytając jednak Pana wypowiedź pozostaje mi wielki niesmak – coś napisałem , on twierdzi że to kłamstwo , a to go tam przeroszę , ale i tak uważam że napisałem dobrze , bo szkoda czasu na sądy. Niech Pan na spokojnie przeczyta co Pan napisał wyżej , bo dla mnie osobiście to nie głupoty na które nie ma sensu tracić czasu a zwykłe chamstwo i podburzanie opinii publicznej w czasie kampanii wyborczej.

     1. Nowo mowa PO-SLD widać Stróżyński ją opanował perfekt nie tylko PO-SLD się już umie nią posługiwać! Brawo PiS się uczy pijaru od mistrzów pokomunistycznego PZPR.

  2. Panie Marcinie S. niech Pan nie kłamie poces w sądzie Pan miał. Przewodniczący Rady publicznie o tym mówił. Nie wiemy tylko czy już się skończył a jeśli tak to jak.

  3. Niech Pan nawet tego “lazaretu” nie nazywa szpitalem tu nie ma kto leczyć po dostaniu udaru trzeba się starać o szpital w Nowym Tomyślu lub Kościanie bo tam jest sprzęt i fachowcy, którzy pomogą w Grodzisku jest bagno, trzeba szybko działać

 68. A jednak Marcina Stróżyńskiego nie można traktować poważnie. Wszystkim zainteresowanym proponuje prześledzenie jego postów na “Forum Grodziskim”.

  1. Zgadzam się ze Stróżyńskim nie da się kręcić lodów na boku za grube miliony z pieniędzy podatników! Człowiek jest nie poważny po co czepia się długów oraz jakiś układów ? Lepiej jak by do nich przystąpił tak by miał układy i kieszenie napchane a tak tylko jest brany jako niepoważny. Fakt to jest niepoważne zachowanie.

 69. Dzisiaj już nikt nie może wiedzieć kiedy Marcin Stróżyński mówi prawdę. Ten człowiek chyba żyje we własnym świecie? Zastanawiam się jednak czy przy PIS-ie jest jakaś komisja etyki. Bardzo szanuje pana Jarosława Kaczyńskiego i się zastanawiam co by powiedział o sposobie prowadzenia polityki przez Marcina?

 70. Dzisiaj już nikt nie może wiedzieć kiedy Marcin Stróżyński mówi prawdę. Ten człowiek chyba żyje we własnym świecie? Zastanawiam się jednak czy przy PIS-ie jest jakaś komisja etyki. Bardzo szanuje pana Jarosława Kaczyńskiego i się zastanawiam co by powiedział o sposobie prowadzenia polityki przez Marcina?