Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Jest kandydat z Grodziska do Sejmiku

Burmistrz Henryk Szymański to postać, której grodziszczanom przedstawiać nie trzeba.

Krótko po tym, jak ogłosił swoją rezygnację z ubiegania się o stanowisko burmistrza Grodziska Wielkopolskiego w tegorocznych wyborach napisałem, że wyborcom nie będzie dana możliwość odpowiedzi, w formie aktu głosowania, na pytanie czy deklarowana przez burmistrza przed ostatnimi wyborami kontynuacja wizji rozwoju gminy została zrealizowana.

I chociaż zdanie powyższe pozostaje prawdą, to w pewnej części wymaga modyfikacji. Wyborcy będą mogli wypowiedzieć się jednak w kwestii tego, czy realizowana przez burmistrza wizja może znaleźć szersze zastosowanie, a mianowicie zostać przeniesiona na szczebel województwa. Wynika to z faktu, że burmistrz Szymański znalazł się na liście kandydatów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Henryk Szymański w naszym okręgu otrzymał nr 3 na liście zgłoszonej przez Koalicję Obywatelską. Biorąc pod uwagę wysokie poparcie dla Henryka Szymańskiego w ostatnich wyborach, może się on okazać ważnym wsparciem dla listy Koalicji Obywatelskiej.

Budżet województwa to około dwóch miliardów, z czego około połowy to środki inwestycyjne pochodzące z Unii Europejskiej. Obecność w gremium mającym wpływ na podział tych środków przedstawiciela ziemi grodziskiej jest przez wielu postrzegana, jako szansa dla naszych okolic.

Z nadzieją na kandydaturę Henryka Szymańskiego patrzy lider listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 3 w wyborach do Rady Powiatu – Sławomir Górny:

O tym czy Henryk Szymański okaże się szansą dla Grodziska i okolic zdecydują nie tylko wyniki wyborów, ale i sposób sprawowania mandatu. Na temat proponowanego przez kandydata programu jeszcze nic nie wiadomo.

Edycja 2018.10.05 – na Facebooku kandydata można już dowiedzieć się więcej o planach:

https://www.facebook.com/szymanski.henryk/

Zagadką pozostaje wynik Koalicji Obywatelskiej. Zagadką pozostaje też czy będzie ona rządzić w Sejmiku, chociaż sondaże są dla tego ugrupowania optymistyczne.

Michał Szała

na zdjęciu przemawiający burmistrz Henryk Szymański

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24