Jarmark Wielkanocny w Grodzisku Wielkopolskim

Jarmark Wielkanocny, który odbył się w niedzielę 20 marca 2016 r. na ul. Szerokiej w Grodzisku Wielkopolskim, mimo dość niepewnej pogody,  cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Główne atrakcje przygotowane na ten dzień przez Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim i Centrum Kultury RONDO to liczne warsztaty, stoiska promocyjne, występy artystyczne, zabawy z zającem wielkanocnym, a także ciepły poczęstunek.

Przez trzy godziny wspólnej zabawy, każdy mógł samodzielnie wypleść koszyczek, przygotować palemkę wielkanocną, czy ozdobić pisankę. Każdy mógł też spróbować wielkanocnego żurku oraz słodkich wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Grodzisk Wielkopolski. Na stoisku Olejarni Gałkowski z Grodziska Wielkopolskiego, można było spróbować bogatej oferty olejów tłoczonych na zimno, bez dodatku konserwantów i środków chemicznych. Porady ogrodnicze i możliwość zakupienia wiosennych kwiatów do domu i ogrodu na stoisku Centrum Ogrodniczego Azalia i Ogród z Grodziska Wielkopolskiego, także spodobały się uczestnikom jarmarku. Wystawę wielkanocnych ozdób przygotowały Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wielkopolskim.

Ciekawą nowością wśród atrakcji okazała się fotobudka z wielkanocnymi akcesoriami. Pamiątkowe zdjęcia z pewnością będą doskonałą pamiątką z niedzielnego spotkania.

Nie zabrakło również życzeń od władz miasta. Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Kineckim, Radnymi Rady Miejskiej oraz Zastępcą Burmistrza Piotrem Hojanem wręczyli przechodniom słodkie babeczki.

Serdecznie dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich, strażakom z jednostek ochotniczych w Grąblewie i Słocinie, Grodziskiej Orkiestrze Dętej, Zespołowi Tańca Ludowego Cybinka – Grodzisk, Zespołowi Śpiewaczemu Zdrojowianie, a także Olejarni Krzysztofa Gałkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim, Warsztatom Terapii Zajęciowej, Centrum Ogrodniczemu Azalia i Ogród w Grodzisku Wielkopolskim za zaangażowanie i wkład w krzewienie polskich tradycji związanych z Niedzielą Palmową oraz Świętami Wielkanocnymi, a także uatrakcyjnienie swoją obecnością Jarmarku Wielkanocnego.

Mamy nadzieję, że zapoczątkowana w tym roku tradycja Jarmarku Wielkanocnego w Grodzisku Wielkopolskim będzie się co roku rozwijać, by na stałe wpisać się w zwyczaje naszego miasta

Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim

Wybrane dla Ciebie