Uśmiech nie schodził z twarzy zaangażowanych osób z organizacji pozarządowych. W ich działaniu widać było szczerą radość i prawdziwą pasję. Wspólne spotkanie podczas grodziskiego Jarmarku świątecznego stało się kolejną okazją, by zrobić coś dla innych, pokazując jednocześnie pomysł na siebie.

Inwencji i kreatywności działającym w Grodzisku Wielkopolskim organizacjom nie sposób odmówić. Inicjatywa nierzadko przeradza się w ciekawe przedsięwzięcia ekonomii społecznej, jak choćby nowo powstała Spółdzielnia Socjalna „Dworzec”.

W tym miejscu po raz kolejny warto wspomnieć, że Grodzisk Wielkopolski jest jednym z nielicznych miast na mapie naszego kraju, w którym działa Centrum Ekonomii Społecznej. To ośrodek wokół którego gromadzą się autorzy ciekawych pomysłów.

Z wieloma z nich można było spotkać się podczas Jarmarku świątecznego, który w miniony weekend odbył się w Grodzisku Wielkopolskim. Niedziela (12 grudnia) była świetną okazją dla ludzi zaangażowanych społecznie, by pokazać swoją działalność, pozyskać środki na cele swych organizacji, a także fundusze dla potrzebujących. Swoje stoiska zaprezentowało 12 wystawców z sektora społecznego.

Targi Ekonomii Społecznej, zwane też Jarmarkiem Pomysłów, pozwoliły na prezentację szerokiego wachlarza działalności – od sportu, przez kulturę i sztukę, do działalności bezpośrednio wspierających potrzebujące osoby.

Organizatorami wydarzenia były gmina Grodzisk Wlkp. oraz Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (LOWES), działający pod patronatem Centrum PISOP.

Organizacje w Grodzisku Wielkopolskim otrzymują różnego rodzaju wsparcie od Centrum PISOP, które od lat wierzy w znaczenie i siłę inicjatyw mieszkańców, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych. Mogą liczyć na wsparcie każdego etapu działania poprzez poradnictwo, informacje, szkolenia oraz innowacyjne rozwiązania.

Grodziski jarmark pozwolił poczuć to, z czym kojarzą nam się święta – bliskość i spokój wynikający z tego, że wokół nas są życzliwi ludzie. Okres świąt Bożego Narodzenia obfituje w symbole, jednak dopiero wtedy, gdy przed nimi stawiamy drugą osobę – możemy przeżywać je naprawdę radośnie.

Podobne jarmarki w grudniu odbyły się też w Lesznie oraz Święciechowie. Wydarzenia współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fot. Remigiusz Stopa, Michał Szała

2021-12-13

5 4 głosów
Ocena artykułu


Telewizory do kupienia

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze